Windows Subsystem for Linux 2 podporuje platformu ARM64 [Windows Insider]

Procesorová architektura ARM získává lepší podporu.

1

Testování vydání s kódovým označením „20H1“ pokračuje. Ve Fast ringu se ve středu objevil Windows 10 Insider Preview build 18980. Další vývoj Cortany nás v Česku nezajímá, ale primárně vývojářskou scénu by mohlo zaujmout, že Windows Subsystem for Linux 2 od teď podporuje platformu ARM64.

Je zatím okrajová, ale představuje důležitý díl do skládačky širší podpory platforem, se kterým má platforma ARM64 lepší šanci na další rozšíření v budoucnu. Dále pomocí souboru wsl.conf nastavíte výchozí uživatelský účet, opraveno bylo také několik chyb včetně dlouho přetrvávající problému se symbolickými odkazy. Tolik k WSL, více se případně dočtete v poznámkách k vydání.

Dále už jsou všem k dispozici nedávné úpravy sekce v Nastavení, která se týká volitelných funkcí. Takže můžete např. vybírat více funkcí najednou. Byly provedeny optimalizace pro zrychlení vyhledávání v sekci Aplikace a funkce. Nově se už nesynchronizuje nastavení asistivních funkcí. Microsoft dále zrušil zákaz automatického upgradu pro instalace Windows 10 Insider Preview s určitými verzemi Outlooku. Zákaz byl uveden v platnost kvůli chybě v minulém sestavení.

Štvalo vás, že volitelné funkce nelze instalovat hromadně? Funkci si zatím vyzkouší jen někteří a my k těm šťastným nepatříme (foto: Microsoft)

Zdroj: Windows Experience Blog

Windows Subsystem for Linux 2 podporuje platformu ARM64 [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

1 komentář