Windows 10 Mobile v1607 je oficiálně k dispozici. Ale ne pro všechny

0

V aktualizovaném příspěvku na blogu Microsoft prozradil, že zmáčkl červené tlačítko a oficiálně pro veřejnost vypustil finální verzi Windows 10 Mobile v1607. Dodělat mobilní verzi trvalo o něco déle než variantu pro počítače, která vyšla 2. srpna. Jak jsem ale uvedl, ačkoli byl systém oficiálně dokončen a distribuce se rozběhla, neznamená to příliš.

Skype pro Windows 10 MobileSkype pro Windows 10 MobileSkype pro Windows 10 Mobile
Ve Windows 10 Mobile v1607 je k dispozici i nový Skype, i když zatím jen jako betaverze

Dostupnost závisí na mezičláncích, které nadále mohou narušovat řetězec. I nebrandovaná zařízení mají často problém aktualizaci získat, omezují nás i regiony. Jsem ale zvědavý, jestli nastane problém s upgradem zařízení, která již Desítky mají. Microsoft pracoval na překonání omezení a zatím byla distribuce kumulativních aktualizací relativně bezproblémová.

Horší je to tedy se zařízeními, která měla původně Windows Phone 8.1. Tam distribuce vázne a je zcela na vůli operátorů či výrobců, zda zařízení Desítky dostane. Dejte vědět, jestli už Windows 10 Mobile v1607 máte. Jestli ne, zauvažujte o programu Windows Insider (úplně stačí kanál Release Preview).

Zdroj: Windows Experience Blog via @donasarkar

Windows 10 Mobile v1607 je oficiálně k dispozici. Ale ne pro všechny

Ohodnoťte tento článek!