Windows 10 nabídnou světlý a tmavý motiv, další informace o Spartanu

0

chystaném prohlížeči od Microsoftu víme opět o kousek víc. Stále netušíme, jestli se bude nazývat Internet Explorer, ale uniklý obrázek naznačuje, jak by mohl vypadat. Čínský zdroj CNBeta po delší době opět pomohl odhalit budoucnost. Novinka by měla nabídnout temnější obleček. Jinak moc nepřekvapí, stále se jedná o jednoduchý prohlížeč s tradičními prvky.

Jenže jak se zdá, temnější vzezření bude obecně doménou Windows 10. V minulosti jsme už viděli tmavý hlavní panel. Obrázek z čínského zdroje s prohlížečem tak současně odhalil, jak pokračují práce na hlavním panelu. Najdeme na něm nové ikony, které jsou jednoduché ve stylu Metra. Podle The Verge přinesou Desítky dva stylysvětlý a tmavý.

 

Kdo používá Windows Phone ví, že se jedná o vlastnost převzatou z tohoto systému. Přepnutí ovlivní také uživatelské prvky v aplikacích, včetně mobilního Internet Exploreru. Z něj vidíme spodní lištu s adresním řádkem. Jak se zdá, stejný přístup bude aplikován i na Windows 10.

Platí, že uvedený obrázek nereprezentuje konečnou podobu produktů, Microsoft je ještě bude několik měsíců upravovat podle potřeb. Doufejme, že změny oficiálně odhalí 21. ledna. The Verge dále tvrdí, že „Spartan“ bude podporovat označování částí stránek perem. Budeme do nich i kreslitpsát komentáře a to celé pak budeme sdílet.

Spartan na prvních snímcích
Spartan na prvních snímcích | Foto: CNBeta

Poznámky budou uloženy ve OneDrive. To také znamená, že je vaši kolegové a přátelé budou moct dále upravovat. Dočkáme se též integrace Cortany, což není ani v nejmenším překvapivé. V Česku nás to ovšem zajímat nemusí. Cortana prakticky nahradí Bing, který najdeme nyní v IE.Obrázek může být stále podvrh, případně se jedná o starý koncept. Datum na něm je podezřele staré. Buď jak buď, zdroje zatím záměry společnosti o světlém a tmavém oblečku potvrzují.

Kdybyste např. využili funkci pro sledování letů, spatříte v adresním řádku při psaní správných klíčových slov jako první právě váš let atp. „Spartan“ bude obsahovat funkci pro seskupování panelů. Od vlastních motivů vzhledu prý Microsoft upustil. Na každý pád bude tento prohlížeč dostupný jak v desktopu, tak v dotykovém prostředí na tabletech nebo mobilech.

Dobrá zpráva zní, že obě by měla firma průběžně aktualizovat a hlavně oba nabídnou stejné funkce. Údajně však to nebude jediný prohlížeč. V systému dále nalezneme IE, zřejmě kvůli kompatibilitě. „Spartan“ by tak byl volitelně ke stažení z Windows Store, což platí kupodivu i pro desktopovou edici.

Zdroj: CNBeta
The Verge 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!