Windows 10 používá 270 mil. lidí. V létě dorazí Anniversary Update [Build 2016]

0

Microsoft toho i letos jako obvykle má na srdci hodně. První den konference Build 2016 uvedl nynější ředitel společnosti, z jehož proslovu bych vypíchl jednu dva body. Nadella zdůraznil, že technologie musí společnosti pomáhat rozvíjet se. Někdy možná zapomínáme, že cílem není, abychom se stali otroky technologií. Není od věci si to připomenout, protože na to občas zapomínáme a zabředáme do nekonečného proudu notifikací.

Windows 10 jsou nejrychleji rostoucí Windows, a to jak ve spotřebitelském, tak ve firemním sektoru. To nepřekvapí, vždyť Microsoft umožnil stávajícím uživatelům Sedmiček a Osmiček, aby bezplatně upgradovali. Nadella tak pouze potvrdil, že Desítky se rozšiřují rychle. Informaci doplnil Terry Myerson – v současnosti už Desítky naleznete na 270 milionech počítačů.

Satya Nadella

Windows 10 Anniversary Update

Dále potvrdil, že se na léto chystá nová verze Windows 10, jež bude pro stávající uživatelskou základnu zdarma. Což je příjemné, ale není to novinka. Microsoft od začátku k Desítkám přistupuje jako ke službě, tudíž všichni máme (povinně) stejnou aktuální verzi operačního systému. Navíc jsme už jeden významný bezplatný upgrade obdrželi v listopadu. První nejdůležitější informací tedy je, že se nová verze bude nazývat Anniversary Update. (Připomínám, že kódové označení je Redstone.)

První oznámenou funkcí bylo rozšíření působnosti snadného přihlašování pomocí biometrických údajů. Windows Hello bude podporovat přihlašování na webech v prohlížeči Edge. Pokud tedy máte k dispozicí čtečku otisků prstů, nebo ideálně infrakameru, nebudete muset psát hesla. Navíc je přihlašování pomocí biometrických údajů bezpečné. Nebo aspoň podstatně bezpečnější než jednoduchá hesla, která většina uživatelů a uživatelek používá.

Windows 10 jsou nejrychleji rostoucím členem rodiny

Přirozená práce s digitálním perem

Další novinka bude cílená přímo na dotykové obrazovky a na jedince s digitálním perem. Microsoft chce překonat to, že se stále vracíme k papíru, abychom napsali své poznámky, protože je to stále obvykle nejrychlejší a nejpohodlnější volba. Takže si zapamatujte, že pro nadcházející vydání Desítek bude příznačný virtuální inkoust. Jak tedy Microsoft zjednodušil uživatelský zážitek?

Chytrý inkoust

Nové digitální pero aktivujete cvaknutím stejně jako propisku. S tím se na obrazovce zařízení vysune panel s nástroji pro psaní, kde najdete rovněž poslední aplikace, které jste s perem použili. K dispozici budou i nějaké tipy. Protože ale nepíšete na papír, budou poznámky chytřejší. Cortana pozná, když v textu zmíníte např. datum nebo čas. Pak vám rovnou nabídne přidání události do kalendáře. Podobně zareaguje např. na místo. Nevíme zatím, jestli bude funkce bez Cortany dostupná.

Při kreslení budeme moct vyvolat také pravítko, abychom dokázali nakreslit rovnou čáru. Pokud načrtnete linku mezi dvěma body na mapě, budete moct pracovat s vytyčenou trasou. Ve Wordu zase přeškrtnutím patřičnou část digitálního textu odstraníte. Microsoft několikrát zdůraznil, že chce, aby psaní poznámek na tabletu bylo co nejpřirozenější a nejsnazší. Centrum s nástroji pro pero lze vysunout i po probuzení zařízení ze zamykací obrazovky.

Chytrý inkoust

Windows 10 používá 270 mil. lidí. V létě dorazí Anniversary Update [Build 2016]

Ohodnoťte tento článek!