Microsoft potvrdil, že Spring Creators Update vydá až během dubna

V březnu toto vydání pouze dokončí, což je stejné chování jako v minulosti.

1
Windows 10
Windows 10

Microsoft zatím k žádnému okázalému oznámení o tom, kdy se dočkáme Spring Creators Updatu, nepřistoupil. Jak je mu ale podobné, důležité informace zveřejnil tak, že oživil únorový příspěvek na jednom z méně viditelných blogů.

Tento příspěvek je koncipován jako shrnutí základních údajů o jednotlivých vydáních Windows 10. Nyní již v tabulce nalezneme informace o Spring Creators Updatu.

RTM

Ten je známý rovněž pod kódovým označením Redstone 4 nebo pod číslem verze 1803. Tabulka uvádí, že počátečním vydáním verze 1803 je sestavení 17115, tedy to poslední, které nedávno bylo zveřejněno ve Fast ringu i Slow ringu.

To se teoreticky ale ještě může změnit, dokonce bych řekl, že je to pravděpodobné, neboť Microsoft další sestavení interně vyprodukoval. V tuto chvíli je předčasné sestavení 17115 považovat za tzv. RTM, byť zde určitá naděje existuje. Zda se skutečně jedná o finální sestavení Spring Creators Updatu, zatím nikdo ověřit nedokázal. Uvedený údaj v tabulce může odkazovat stále ještě k fázi testování.

Měsíc vydání

Tabulka dále prozrazuje, že Microsoft skutečně počítá s předpokládaným dubnovým vydáním. Zachoval by se tak podobně jako dosud. V jednom měsíci vyprodukuje finální verzi systému, široká distribuce však začne až v měsíci dalším. Verze 1703 se tak k masovému publiku začala dostávat až během dubna, verzi 1709 zase Microsoft skrze Windows Update začal šířit v říjnu.

Životní cyklus

Plánovaná doba podpory nepřekvapí, protože Microsoft v minulosti slíbil, že budou jednotlivá vydání podporována po dobu 18 měsíců od vydání. To se splní, neboť Spring Creators Update bude podporován do října 2019.

Microsoft potvrdil, že Spring Creators Update vydá až během dubna
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář