Windows 10 v1607 někomu zamrzá. Co s tím? Jak se vrátit k předchozí verzi?

0

Myslím, že se Microsoftu daří adaptovat na nový vývojový cyklus. Týmy prošly slučováním a změnou kadence vydávání nových verzí. Do všeho teď také mluví komunita, která pravidelně testuje nová vydání. Anniversary Update nám dokázal, že je proces mnohem odladěnější než před rokem. Sám jsem po upgradu na Windows 10 v1607 nezaznamenal žádné vážné problémy. Tentokrát nemám pocit, že je potřeba hned po vydání Windows ještě pár týdnů opravovat, než se dostaneme do použitelného stavu.

Ačkoli tedy situaci hodnotím (překvapivě) pozitivně, nikdy nebude nic bez problémů. Sám jsem se s tím nesetkal, ale malé procento uživatelek a uživatelů hlásí, že počítač po instalaci nové řady Desítek zamrzá. Týká se to případů, kdy je samotný Windows 10 v1607 uložen na SSD, zatímco data a aplikace ukládáte na jiném úložišti. Problém se neobjevuje v nouzovém režimu.

Pokročilé možnosti spouštění Pokročilé možnosti spouštění

Pakliže jste se s problémem setkali, můžete se:

  1. přepnout do nouzového režimu a v něm přenést aplikace a data na systémový disk,
  2. dočasně vrátit k přechozí verzi Windows 10. Tuto možnost máte 10 dní po upgradu.

Vraťte se k předchozí verzi Windows Vraťte se k předchozí verzi Windows

Kdybyste se chtěli vrátit k přechozí instalaci, ale nedařilo se vám k systému přihlásit, máte na výběr dva možné postupy. První je následující:

  1. Restartujte počítač.
  2. Až se zobrazí přihlašovací obrazovka, podržte klávesu Shift a současně v nabídce Napájení klepněte na Restart.
  3. Místo klasického restartu spatříte obrazovku (Zvolte možnost) pro řešení potíží s pokročilými možnostmi spouštění. Klepněte na Odstranit potíže | Upřesnit možnosti | Vrátit zpět předchozí build.

Pakliže tuto možnost v nabídce nevidíte, můžete ještě zkusit tento postup:

  1. Restartujte počítač.
  2. Až se zobrazí přihlašovací obrazovka, podržte klávesu Shift a současně v nabídce Napájení klepněte na Restart.
  3. Místo klasického restartu spatříte obrazovku pro řešení potíží s pokročilými možnostmi spouštění (Zvolte možnost). Klepněte na Odstranit potíže | Upřesnit možnosti | Nastavení spouštění a pak na Restartovat.
  4. V nabídce Nastavení spuštění klávesou 4 či F4 zvolte Povolit nouzový režim.
  5. Dále postupujete jako běžně. Tj. po přihlášení ke svému účtu otevřete Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Obnovení a vyberte Vrátit zpět předchozí build.

Spusťte systém v nouzovém režimu Spusťte systém v nouzovém režimu

Zanedlouho bude k dispozici aktualizace, která uvedený problém opraví. Chcete-li mezitím sledovat případný vývoj řešení, doporučuje Microsoft, abyste se přihlásili ke sledování příspěvku na fóru.

Tip: Jak spustit nebo vypnout Nouzový režim ve Windows 10?

Zdroj: Microsoft Community via Thurrott.com

Windows 10 v1607 někomu zamrzá. Co s tím? Jak se vrátit k předchozí verzi?

Ohodnoťte tento článek!