Microsoft se Samsungem umožňují „streamovat“ aplikace z mobilu na počítač

4

Snaha Microsoftu o propojení mobilu s počítačem byla zpočátku skromná až rozpačitá, firma ale řešení postupně vylepšuje. Dříve se zvedl limit pro prohlížení fotek v mobilu z nicotných pětadvaceti na dva tisíce snímků, SMS z počítače už i smažete a podpora telefonování umožnila nezvedat se od rozdělané práce. To, že aplikace indikuje stav nabití akumulátoru, je jen příjemný detail.

Aplikace Váš telefon loni nabídla také zrcadlení obrazovky, jež otevírá širokou škálu možností a de facto eliminuje nutnost zvednou do ruky telefon. Jenže se tahle funkce nadále pojí pouze s jedinou značkou smartphonů. Díky užší spolupráci se Samsungem Microsoft může takovou funkcionalitu nabídnout, jenže pokud nemáte jeden z podporovaných modelů, můžete na ni zapomenout.

Streamování aplikací na počítač

Něco podobného se opakuje s nedávno oznámenou a velice zajímavou novinkou. Microsoft ve Vašem telefonu umožňuje přímo pracovat s konkrétními aplikacemi, které se ve vašem smartphonu nachází. Oproti předchozímu konceptu zrcadlení obrazovky jsou tyto aplikace provozovány ve vlastních oknech, takže se s nimi pracuje téměř jako s jakoukoli jinou (nativní) aplikací. Přitom nic instalujete, aplikace se „streamují“ z mobilu. Ke hlavnímu panelu ve Windows je ale připnete.

Požadavky jsou opět pro mnoho lidí nesplnitelné. Připojení ke stejné síti platí za standardní požadavek, na počítači byste měli mít zřejmě nejnovější vydání Windows 10 a Vašeho telefonu. Především se ale neobejdete bez smartphonu od Samsungu, který je vybavený funkcí Link a Androidem 9 nebo novějším. Aktuálně Link podporuje 33 modelů. Jako první streamování aplikací podporuje zřejmě pouze Galaxy Note 20. Vyplývá to z oznámení o spolupráci se Samsungem, kde Microsoft píše:

„Now, on your Samsung Galaxy Note20, you can access and interact with your favorite mobile apps directly on your Windows 10 PC through the Your Phone app.“

Jenže na jiných svých webech Microsoft uvádí jiné požadavky, a to i na samotný operační systém na počítači. Podle jednoho oznámení pro streamování aplikací musíte mít aspoň Windows 10 verze 1809, podle jiného verzi 1903 a podle třetího zase poslední vydání Desítek, tj. verze 2004. (Kdybyste měli nepořádek v jednotlivých verzích Windows 10, podívejte se do našeho přehledu vydání.)

Stejně tak jedno oznámení tvrdí, že funkce je zatím určena jen pro Galaxy Note 20, jinde ale Microsoft píše o všech mobilech s Linkem. Buď jak buď, streamování aplikací je zatím jen pilot. Z oznámení dále vyplývá, že zatím lze streamovat pouze jednu aplikaci naráz. Podpora více souběžně spuštěných aplikací bude zavedena v listopadu.

Zdroje: Windows Experience Blog (1, 2) | Microsoft Community | KB4551890

Využijete streamování aplikací z mobilu na svých počítačích?

Microsoft se Samsungem umožňují „streamovat“ aplikace z mobilu na počítač
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Dovolím si být trošku mimo téma, ale zkuste si na mobilu v google obchodu zadat web prohlížeč firefox a přečíst si recenze. Samotného mě překvapilo, když jsem dneska ráno vstal, vezmu mobil do ruky a upaluju na záchod, přečíst si co nového a tam na mě vybafne totálně překopanej a hlavně nepoužitelnej firefox, který bez mého odsouhlasení instalace aktualizace smazal všechny hesla, záložky a top stránky včetně nastavení a adblocku.
    Nová verze je totálně na nic, nepřehledná a k záložkám se dostanete jen přes menu. Nechápu, to nemají nějaký vnitřní testery ?
    Podle mě Mozzila totálně završila svůj exodus na onen svět a třesu se strachy jestli takhle dopadne i moje verze thunderbirdu 🙁 🙁 R.I.P. Mozzila….
    Jaké používáte vy prohlížeče? Chrome mě nezajímá, nainstaloval jsem si Vivaldi a celkem spokojenost. Prohlížeč Brave mi přišel podobně uživatelsky nepřívětivý jako novej Firefox.