Když výpadek Bingu zcela znefunkční vyhledávání ve Windows

To se stalo 5. února 2020 ve Windows 10. Někteří lidé ve vyhledávacím poli neviděli vůbec nic, nedostali se ani k lokálním výsledkům.

3

S poměrně bizarní chybou se lidé ve Windows 10 setkali během středy. Při pokusu o vyhledávání se některým místo kýžených výsledků zobrazila prázdné nabídka. Stížnosti najdete mj. na Redditu, na situaci upozornil Sean Endicott. Proč ale vyhledávání vypovědělo službu? Ukázalo se, že za problémem stál vyhledávač Bing. Jedná se o příklad propojenosti dnešního světa.

Díky integraci s Windows můžete při vyhledávání vidět nejen lokální výsledky, ale také výsledky z webu. Nevíme, kolika lidí se problém dotkl. Není ani zřejmé, proč v případě výpadku Bingu nedošlo ve Windows k omezení hledání na lokální výsledky. Než zareagoval Microsoft, s řešením přispěchali někteří lidé z komunity – stačilo vypnout integraci Bingu.

Vypnutí Bingu a reakce Microsoftu

To bylo dříve možné přímo v grafickém prostředí nastavení vyhledávání, později však Microsoft tuto možnost odstranil. Proto je v případě nutnosti nebo zájmu potřeba upravit registr Windows. Kdybyste integraci Bingu ve vyhledávání potřebovali vypnout, postupujte následovně:

  1. Spusťte Editor registru.
  2. Najděte klíč HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search.
  3. Vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD a pojmenujte ji jako BingSearchEnabled. Měla by mít nastavenou hodnotu 0. Pokud nemá, zadejte ji.
  4. Uvidíte-li na obrazovce hodnotu CortanaConsent, ujistěte se, že je rovněž nastavená na nulu.
  5. Restartujte počítač.

Microsoft sám problém přiznal a zařadil jej na seznam potíží na přehledovém seznamu. Hned v uvedený den už podle něj byla situace z větší části vyřešena. V některých případech je prý nutné zařízení restartovat. Na kompletním vyřešení se pracuje a právě na uvedené stránce byste měli v případě zájmu najít aktuální informace. Náš článek o případné nové informace doplníme.

Doplněno: Na sklonku dne byl problém zcela vyřešen. Někdy je potřeba restartovat počítač, ve vzácných případech pak prý musíte manuálně ukončit procesy SearchUI.exe nebo SearchApp.exe.

Když výpadek Bingu zcela znefunkční vyhledávání ve Windows
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak já se k většině výsledků vyhledávání z toho okýnka vlevo dole od přechodu z W7 na W10 nedostanu tak jako tak. Co jsem tam dřív v sedmičkách běžně našel, tak teď je katastrofa. Takže je to stejně jedno. Máme Google.