Z Windows 10 zmizí funkce Lidé, ale přibude něco jako True Tone [spekulace]

Čerstvé spekulativní informace tvrdí, že se Microsoft zbaví jedné funkce, jednu však také do Windows přidá.

4
Windows 10
Windows 10
-
Zdroj: logo: Microsoft / koláž: Petr Urban / Cnews

Když nainstalujete Windows 10, od podzimu 2017 v něm na hlavním panelu poblíž hodin najdete funkci Lidé. Zdánlivě atraktivní myšlenka, jak zprostředkovat rychlý kontakt s nejčastějšími kontakty, bohužel ztroskotala na nezájmu vývojářů a vývojářek třetích stran. Zdá se, že podle Microsoftu je nezájem o funkci takový, že ji zase odstraní.

Informoval o tom nadšenecký účet @thebookisclosed. Podle něj se v příštích testovacích sestaveních začne objevovat informace o tom, že funkce bude časem odstraněna. Kromě domácích nástrojů jako Skype nebo Pošta ji ovšem mnoho programů nepodporuje, viz snímek níže. A takový Unigram a další nebudou mít velkou uživatelskou základnu. Oficiálně zatím nic potvrzeno nebylo, berte to jako spekulaci, která vypadá pravděpodobně.

Unigram patří k aplikacím, které podporují funkci Lidé
Unigram patří k aplikacím, které podporují funkci Lidé

Dále @thebookisclosed tvrdí, že se v Desítkách dočkáme technologie podobné True Tone od Applu, která mění barevné podání displeje podle světelných podmínek okolí. Svou technologii jablečná firma používá od roku 2016. Širší podpora by byla příjemným bonusem. Na případné potvrzení ze strany Microsoftu si počkejme.

Toto je celkový výčet aplikací, které podporují funkci Lidé
Toto je celkový výčet aplikací, které podporují funkci Lidé
Z Windows 10 zmizí funkce Lidé, ale přibude něco jako True Tone [spekulace]
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.33%) 15 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby raději zapracovali na funkčnosti a stabilitě než na dalších nepotřebných funkcích.

    Po poslední aktualizaci (kumulativní na verzi 1803, nikoliv 1809) mi po pár hodinách přestanou fungovat notifikace v celém OS a je to buglé s nějakým číslem – při snaze vyřešit to v app nastavení, app spadne. OS je čerstvě přeinstalovaný.

    Kolikrát už celkem vážně přemýšlím nad reinstalací na Win 8.1. Metro sice není ideální, ale stabilita a funkčnost je úplně někde jinde. Nejlépe na tom byly Win 7, nicméně na ty nejsou pro můj ntb ovladače a složitě to řešit různým sw se mi opravdu nechce.

    Tak snad se to v budoucnu nějak zlepší. 🙂

  2. To by mě zajímalo na kterou stranu se Microsoft na konec přikloní jestli k Andriodu nebo Applu. Evidetně nemá dost schopných lidí kteří by dost kreativně přemýšleli nad vývojem interních aplikací.