Windows 365? Zvěsti o operačním systému za předplatné znovu ožívají

0

Znovu ožívají drby o Windows, která byste obdrželi formou předplatného. Microsoft s Office 365 dokázal, že takový model může mít své místo. Pro domácnosti by kancelářský software koupený formou samostatných licencí vyšel draho, zatímco díky předplatnému se cenu podařilo snížit. Je navíc flexibilní a dovolí vám odebírat Office ze starých počítačů a instalovat balík na nové.

Tip: Microsoft akceleruje a plánuje další verzi Windows (8.1) na srpen

Podobná pravidla a svobodu by uživatelé uvítali také u Windows. Na internetu se objevil jeden zajímavý obrázek. Ten popisuje mj. druhou aktualizaci pro Windows 8.1, o níž se spekuluje, že by mohla dorazit v srpnu. Méně toho víme o variantě Windows za předplatné. Podle všech těch řečí a náznaků soudíme, že Microsoft o takové možnosti minimálně uvažoval. Pořád nevíme, jestli z myšlenek někdy vzejde něco plodného.

 

Pojmenování by ovšem dávalo smysl. Office 365 naznačují svůj účel, takže není důvod, proč by se takto nejmenovala Windows. Obrázek podle Neowinu pravděpodobně pochází z účtu jednoho ze zaměstnanců redmondského giganta. Předplatné může být způsob, jak operační systém zatraktivnit. Flexibilita s dostatečným počtem (vždy aktuálních) instalací za rozumnou cenu by si své fanoušky určitě našla.

Obrázek prozrazuje, že Windows 365 se nachází v raném vývojovém stádiu a jedná se o produkt založený na základní edici Core, nikoli na dražší Pro. V nejbližší době proto o produktu Microsoft sám od sebe hovořit nemůže. Představení si v poslední době nechává na moment, kdy s vývojem skoro skončil.

Windows 365

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!