Windows 7 bude pohánět i televize a set-top boxy

0

Operační systém Windows 7 je na trhu asi půl roku, za který si vydobyl značnou popularitu mezi koncovými zákazníky i organizacemi. Microsoft nyní dokončil Windows Embedded Standard 7 a odeslal jej do výroby.

Tento operační systém je postaven právě na Windows 7 a je určen pro různá jednoúčelová zařízení, od kiosků a terminálů, po běžné televize a set-top boxy. Ty využijí zejména nového Windows Media Centeru pro přístup k multimédiím i internetu.

Výrobci, kteří nový operační systém implementují do svých zařízení, samozřejmě získají řadu dalších technologií, jako Windows Defender a rodičovskou kontrolu, Internet Explorer 8, Windows Presentation Foundation nebo domácích skupin pro integraci obsahu z internetu.

Zdroj: Microsoft.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Umí to Linux, umí to apple, proč by to nativně neměly umět Widle? Ona si €komise nesmí hrát na boha a firmy se nesmí snažit si vynutit něco silou.
    Opera se vztekala, že jí nativní IE poškozuje. Nevím, já už léta ve windows používal FireFox. Když chce někdo používat operu, tak si ji stáhne. To, že opera bude dupat a cpát se všude…..má být natolik dobrá aby ji uživatelé chtěli sami od sebe. Navíc, nainstalujete si MAC OS a máte tam safari a většina uživatelů jiný prohlížeč nezvolí – proč by také měla opustit své safari? V ubuntu je nativně FireFox, proč by tam mělo být taky něco jiného? K windows vždy patřilo IE, proč by tam tedy mělo být násilně něco jiného? Z jistého úhlu pohledu je to diskriminace svobodné volby Microsoftu. To je jako bych prodával Renaulty a €K mi nakázala, že musím při koupi vozu dávat letáček, že vedle prodávají taky škodovky.
    Navíc se zde hovoří o podpoře základů PDF, ne o kdovíjakém prohlížení.