Windows 7 je (možná) hotov a na torrentech

0

Dle ruského serveru WzorRU byl 13. 7. 2009 systém Windows 7 dokončen a dosáhl tak finálního „zlatého“ RTM sestavení s číslem 7600. Přesné označení je 7600.16384.090710-1945, což potvrzuje dřívější spekulace o zkompilování 10. července (dle označení v 19 hodin 45 minut) a prohlášení buildu za finální o tři dny později.

Nedávné informace naznačovaly dokončení systému spíše až v druhé polovině července, Microsoft si však očividně pospíšil. Na druhou stranu se může jednat o podvrh, včetně následujících screenshotů, čemuž napomáhá i podivný skok z 72xx označení na rovných 7600.


Microsoft ovšem může tímto skokem pouze zdůrazňovat, že práce na nové iteraci systému Windows byly úspěšně dokončeny a s tímto sestavením se setkáme 22. října v obchodech. Někteří obchodní partneři zřejmě už finální verzi obdrželi, neboť se ve formě VHD obrazu disku objevila na výměnných sítích, přičemž k úniku došlo zřejmě z Číny, u které není taková věc nic neobvyklého.

Ačkoliv existence sestavení 7600 v kalných vodách internetu spíše nasvědčuje finalizaci systému, nemusí se nutně jednat o definitivní konečnou verzi. Tou může být kterákoliv subverze: 7600.19385, 7600.19386 a vyšší. Steve Ballmer, výkonný ředitel Microsoftu, má zítra (14. července) svou keynote, kde se pravděpodobně k celé záležitosti vyjádří a dokončení buď potvrdí, nebo vyvrátí.

Zdroje: Neowin, Softpedia, Ars Technica, Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. pochyby balmera a gatese jsou mi dokonale lhostejne protoze JSOU TO OBA vysoci predstavitele KONKURENCNI FIRMY, kterou Chrome OS zlikviduje … je jasne ze kopou nozickama, mavaji rucickama a melou pantem jak to jen jde, aby tomu zabranili, bohuzel nedelaji nic co by jejich situaci SKUTECNE mohlo vylepsit.

  2. Moc dobře si pamatuji, jak se Balmer smál na adresu iPhonu plácal nesmysly o tom, jak oni prodávájí milióny telefonů s Windows a iPhone je jen dalším z řady pokusů. A kde je kdo dnes.
    S tímhle to bude podobné – ne stejné, ale podobné.

  3. Já si nemyslím, že Chrome doopravdy ohrozí MS Windows, přece jenom jsou tu s nám už pěkně dlouho a člověk je líný něco měnit.
    Ale mladá generace je přece jenom mnohem přizpůsobivější a tak se časem může stát ledacos.

    btw. Moc nechápu proč tak fandíte Googlu na úkor Microsoftu, obě společnosti mají svůj monopol. Obě jsou stejně dravé a myslím, že představují stejný problém.