Windows 7 je na rozdíl od Windows Vista oblíbený

0

Systém Windows Vista byl mezi řadou uživatelů přijat poměrně chladně, což je projevilo i na spokojenosti uživatelů, kterou určuje kupříkladu organizace ACSI (The American Customer Satisfaction Index – ukazatel spokojenosti amerických zákazníků), pomocí čísla od nuly do sta.

V roce 2006 se spokojenost uživatelů PC vyšplhala na 77, vzápětí však toto skóre bylo v následujícím roce sraženo na 75: stejný rok, jako byly vydány Windows Vista. V roce 2008 poklesla ještě o bod dolů, v minulém roce se pak vrátila zpět na 75.

Zhruba rok po vydání populárního systému Windows 7 však skóre opět narostlo, a to na 78, což je prozatím maximální hodnota spokojenosti, jaké kdy trh s počítači u ACSI dosáhl. Přilepšili si takřka všichni výrobci počítačů, kteří nyní předinstalovávají Windows 7, nejspokojenější zákazníci jsou však ti z konkurenční firmy Apple.

Důležité je, že se trh vzpamatoval z neúspěchu Windows Vista z hlediska adopce zákazníky a díky Windows 7 se navrátil na prozatímní maximum, jak zmiňuje Donald C. Cook v oficiálním komentáři ke statistikám ACSI k září roku 2010.

Zdroj: ACSI

Ohodnoťte tento článek!