Windows 7 jsou nejbezpečnějším systémem Microsoftu

0

Microsoft Security Intelligence Report potvrzuje, že Windows 7 jsou až pětkrát bezpečnější než Windows XP. Měření vycházejí z počtu zásahů nástroje Malicious Software Removal Tool (MSRT) v roce 2010. Z grafu vyplývá, že na loni na každých 1000 počítačů s Windows 7 byly napadeny přibližně čtyři (W7 32bit) nebo 2,5 (W7 64bit). Windows XP se takto dobře nebrání, v případě SP2 to bylo 19 počítačů a SP3 pak 16 počítačů.

Ja zajímavé, že sloupce grafu klesají současně s novými generacemi systémů a jejich 64bit edicemi. Čtyřiašedesátibitová Windows 7 jsou dokonce méně ohrožována než jejich serverová verze 2008 R2. Obecně se 64b více daří díky Kernel Patch Protection, ochraně jádra proti nežádoucím úpravám.

Z jiných měření ale vyplývá, že zatímco počet napadených počítačů s Windows Vista/7 se loni zvýšil o téměř třetinu, u XP těchto hrozeb ubylo.

Kompletní zprávu najdete zde, stahovat můžete ve formátu PDF nebo XPS. Najdete v ní také záznamy nejvíce ohrožených zemí nebo třeba původ malwaru (Java, JavaSpript, Flash…).

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Radši budu používat léty prověřený a kvalitně otestovaný firemní formát než otevřený a možná horší DNG. To je stejné jako se SW pro PC, open source ve většině případů nemůže konkurovat komerčním programům, stejně tak DNG nemůže konkurovat CR2, ORF, PEF a podobně.

  2. http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative_%28file_format%29

    diskuse na téma lepší RAW (či dokonce někdo JPG) je myslím bezpředmětná,
    záleží na konkrétním stroji a objektivu, co nasnímá, a pak na programu,
    který to pak ukládá …

    Když není jeden bajonet či závit na objektivy, pak těžko můžeme čekat, že by většina používala DNG, když pomineme kompresní vlastnosti firemních implementací RAW, jde o to dostat z lidí co nejvíce peněz… Ti slušnější nabídnou volbu – např.DNG/PEF (obdobně tak i kompletní specifikaci bajonetu objektivů)