Windows 7 má 10 % trhu, Chrome roste na úkor IE i Firefoxu

0

Analytická společnost Net Applications věnující se výzkumům internetového trhu vydala zprávu o podílech operačních systémů a internetových prohlížečů. Data pocházejí z měření společnosti, která pravidelně monitoruje asi čtyřicet tisíc webových stránek se zhruba sto šedesáti milióny unikátních návštěvníků.

První měsíc roku 2010 ukázal, že popularita Windows 7 pokračuje v celosvětovém nárůstu. 31. ledna totiž tento systém dosáhl v měřeních Net Applications 10% hranice, a jak je patrné z následujícího grafu, má nakročeno k tomu v tomto trendu směle pokračovat.

V kladných číslech se opět ocitl i internetový prohlížeč Chrome od Googlu – ve srovnání s prosincovými čísly (4,64 %) vyrostl na 5,2 %. Ukrojil jak z podílu dlouho klesajícího Internet Exploreru (62,18 % z prosincových 62,69 %), tak také Firefoxu, jež po dlouhém období nepřetržitého růstu už v druhém měsíci za sebou zaznamenal mírný propad (24,41 % z 24,61 %). 

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tuto chybové hlášení jsem odstranil vymazáním spouštěcího souboru který jem našel tak, že jsem ve Správci úloh kliknul pravým tlačítkem na otevřít umístění souboru a ten jsem prostě smazal. A mám klid 🙂