Windows 7 má stabilně již desetinu trhu

0

Windows Vista musela „čekat“ šestnáct měsíců, než si získala celých 10 % trhu. Nejnovějším Windows 7 se to samé povedlo za pět měsíců, což jen dokazuje jejich narůstající popularitu mezi uživateli.

Jeho podíl poprvé prorazil 10% hranici už dříve, v té době však jen chvilkově v největší špičce o víkendu, kdy řada uživatelů nový systém zkouší. V průměru se však vždy pohyboval kolem osmi procent. Stabilně se mu desetiprocentní hranici podařilo překonat až nyní.

Oba předchůdci, Windows XP i Windows Vista na úkor nejnovější iterace systému Windows ztrácejí, řadě zákazníků zřejmě zastaralá Windows XP přestávají stačit – jejich pokles je ve srovnání s Windows Vista dvojnásobný: z 65,49 % na 64,46 %, zatímco Windows Vista poklesla z 16,51 % na 16,01 % z února na březen.

Zdroj: ComputerWorld

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. konecne! “palec hore” pre tento krok od MS. Doteraz som pouzival OpenOffice, ale kedze kontingencne tabulky nerobim, makra taktiez nie, na domace pouzitie bude tento Office plne dostacujuci. (az na tu reklamu, ale co by sme chceli zdarma…? :))