Windows 7 míří na superpočítače

0

Ačkoli na superpočítačích dnes dominuje operační systém Linux (GNU/Linux chcete-li), neznamená to, že systém Windows v této oblasti vůbec neexistuje. Pro běh na těchto ultravýkonných strojích složených z desítek až stovek výpočetních clusterů Microsoft nabízí HPC (High Performance Computing) verzi svého systému Windows.

20. září vydal nejnovější verzi: Windows HPC Server 2008 R2, který je založen na Windows Server 2008 R2, což je v podstatě varianta populárního systému Windows 7 pro nasazení na serverech. Finální verze určená k prodeji přišla po několika testovacích verzích.

Mezi novinky patří jednak integrace s Windows 7 (pro desktopy), ale také kancelářskou aplikací Excel 2010, která kromě běžného kancelářského použití zvládne analyzovat a zpracovat velké množství dat právě v prostředí superpočítačů. Vylepšena by měla být i škálovatelnost systému a možnosti integrace s Linuxem, který je v této oblasti trhu na rozdíl od desktopů dominantním.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak to je terno. Jestli tohle nainstaluje ve firmě jako bezpečnostní řešení, měl by okamžitě opustit pozici. MSE je parodií na pořádné bezpečnostní řešení. Navíc ve firmách většinou mají kvalitní HW firewally a bezpečnostní politiky na serveru a jako SW řešení nějaké zaběhnuté na trhu, které má opravdu smysl. MSE neřeší v podstatě nic.

  2. Zde http://www.microsoft.com/security_essentials/eula.aspx#mainNav jsou licenční podmínky. Jediné, co je tam psáno o použití ve firmě je toto:
    Smíte nainstalovat a používat libovolný počet kopií softwaru ve vašich zařízeních ve vaší domácnosti pro užívání osobami, které tam pobývají, nebo pro užívání ve vaší domácí malé firmě.

    Otázka zní:

    Jak velká je malá firma? Vzhledem k tomu, že to tam není definováno, myslím si, že je možné použít program v podstatě kdekoliv …