Windows 7 na UMPC (video)

0

Svou schopnost relativně svižně běžet i na slabších kouscích křemíku předvedl systém Windows 7 například na oblíbených miniboocích s úsporným procesorem Intel Atom. Autorovi blogu jkkmobileEN to zřejmě nedalo a vyzkoušel Windows 7 RC Ultimate na zařízení jménem Viliv S5EN, jež se řadí do třídy ultra-mobilních počítačů (UMPC), vzhledem připomínajících běžná PDA a výkonem ještě nižším, než zmiňované minibooky.

Windows 7 prokázal, že proklamovaná široká podpora hardwaru, stejně jako dobrá kompatibilita, není pouhým výmyslem marketingového oddělení. Instalace, k níž navíc autor blogu navíc poskytl návod, není nijak zvlášť složitá (i když nejjednodušší údajně taky ne). Absenci vestavěné fyzické klávesnice nahradí externí do USB, ovladače fungují přímo od výrobce, určené pro původní systém Windows XP, spuštěné v režimu kompatibility. S nimi by téměř bez problémů měl fungovat BlueTooth, Wi-Fi, GPS i dotyková obrazovka (pouze v zobrazení na šířku).

Po stránce výkonu nelze od procesoru Intel Atom Z520 na frekvenci 1,33 GHz očekávat zázraky. Dle slov autora systém běží „ne perfektně, ale (spíše) decentně“, což na fakt, že kromě efektů typu „průhlednost & stíny“ zůstalo vše ostatní zapnuté, není zrovna nejhorší výsledek. Ostatně jak si Windows 7 RC na ultra-přenosném zařízení poradil, si můžete prohlédnout na následujícím videu:

Zdroj: jkkmobile via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář