Windows 7 RC je venku. Stahujte zdarma

0

Kandidát na vydání je zřejmě poslední veřejnou verzí připravovaného systému Windows 7, dostupnou zdarma. Sestavení s označením 7100 lze (po zadání Windows Live ID) stahovat přímo ze stránek Microsoftu, kde bude dostupné minimálně do konce června 2009. Licenčních klíčů nabízí redmondská společnost neomezené množství.

K dispozici jsou 32 i 64bitové verze v pěti jazycích: Angličtina, Němčina, Japonština, Španělština a Francouzština. K bezproblémovosti je třeba minimálně 1 GHz procesor, 1 GB RAM, 16 GB místa disku a DirectX 9 kompatibilní grafickou kartu. 64bitová varianta vyžaduje o 1 GB RAM a celkem 20 GB diskového prostoru více. Potřeba je i internetové připojení pro stáhnutí ISO obrazu a případných aktualizací. Více o HW požadavcích najdete ve včerejší novince.

Windows 7 RC zdarma si mohou stahující uživatelé užívat až do 1. června 2010, nicméně už 1. března 2010 systém „překvapí“ nepříjemným vypínáním počítače každé dvě hodiny (naštěstí na tento fakt dva týdny předem upozorní). Při instalaci navíc nelze provést upgrade z Windows 7 Beta (ačkoliv existují postupy jak toto omezení obejít), RC vyžaduje čistou instalaci a s největší pravděpodobností i zálohu dat.

Pokud jste se s Windows 7 zatím osobně nesetkali, připravte se na upravené grafické rozhraní Aero (zejména vylepšený hlavní panel, méně otravný UAC, nové funkce jako Aero Snap/Shake/Peek a další), podporu pro multidotykové displeje, vyšší kompatibilitu aplikací (dokonce lepší než Windows Vista), vylepšenou bezpečnost, svižnější běh a nespočet dalších inovací, týkajících se jak jádra systému, tak doprovodných aplikací.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tvrzení, že u AMD by měli hardwarovou virtualizaci zvládat všechny procesory se nezakládá na pravdě. Tuto technologii zvládají až procesory jako Phenom, atd. a např. starší procesory jako Athlon XP, nebo Opteron (můj případ) touto technologií nevládnou. Doporučuji se podívat na stránky AMD a podívat se, které procesory tuto technoloii podprují.

    Přemysl „Mr.Gentleman“ Vavroušek aka DJ.Snail

  2. A teraz sa ukaze, ako su niektore lacnejsie Intel CPU osekane. A co som najviac nepochopil je to, ze to nedali ani do Quadcore Q8000 rady. A kedze vecsina firiem fici na lacnejsich cpu intelu, bude im virtual XP nanic

  3. Mám AMD Athlon X2 64 a windows 7 a chválím virtual XP. Několikrát jsme jej uspesne pouzil na programy ktere si nerozumí s vista nebo seven. jako priklad mohu pouzit program pettousb, na tvorbu instalacky na USB klicenku pro windows XP. Na sedmickach se neda vytvorit virtualni disk u tohoto programu a z uspechem tak pouzivam virtualni XP kde se s tímto programem dá uspesne vytvorit instalacka XPcek na USB. také ucetní program WINBIZ který již nelze spustit na windows vista a vejs jde uspesne provozovat na tomto virtualnim stroji. Jiste je to dobra pomucka jak pro bezne uzivatele, tak pro lidi co mají na starost nejakou správu PC.

    Jedine co me mrzi je nemoznost zmenit na virtualnim stroji rozliseni bez toho aby se pri nižším rozlišení neudělalo okno. Dale pak si program po vypnuti a zapnuti nepamatuje vetsi velikost textu a ikon. Také rychlost startu by mohla být krapet lepší.

  4. Mě virtual xp běhaj skvěle,díky nim jsem rozběhal scanner(CanoScan_LiDE50).Na 64bit systém totiž neexistujou ovladače.Start virtualu je sice pomalejší,ale dá se to přežít,jediný co mě trochu štve,je že do něj nejde dát čeština.