Windows 7 RC mají první velkou chybu!

0

Jedním z důvodů, proč Microsoft uvolnil k veřejnému testování pre-verze svého nového operačního systému Windows 7, je také snaha o to, vyvarovat se jakýchkoliv chyb ve finálním vydání. A kdo lépe než sami uživatelé odhalí případné nedostatky?

První poměrně závažný bug se objevil hned několik dnů po uvolnění Release Candidate verze. Chyba byla popsána v centru Pomoci a podpory společnosti Microsoft pod číslem 970789EN, zároveň pak Microsoft vydal aktualizaci dostupnou prostřednictvím nástroje Windows Update.

Problém vyvstává u 32bitové anglické verze systému Windows 7 RC (sestavení 7100) v případě, kdy některá z nově nainstalovaných aplikací používá pro umístění spouštěcích souborů nebo dalších položek složku umístěnou v kořenovém adresáři systémového disku. Chyba pak způsobuje nedostatečné informace v bezpečnostním deskriptoru, což může činit problémy především při reinstalaci nebo odinstalaci aplikace.

Hotfix označený číslem 970789 (Cleanwin7rcroot.exe) dostupný prostřednictvím Windows Update tento nedostatek řeší, bohužel nedokáže zpětně opravit již nainstalované aplikace, u nichž by se mohly problémy vyskytnout. V tomto případě Microsoft doporučuje oddíl, na němž jsou Windows 7 RC instalovány, naformátovat a systém nainstalovat znovu. Ihned po instalaci pak spusťte Windows Update a nainstalujte aktualizaci. Jen tak se lze potenciálním problémům do budoucna zaručeně vyhnout.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hlavně chtějí rozdělit aplikaci na více procesů, podobně jako to má udělané Chrome. I když se ještě neví přesný počet, chtějí mít minimálně jeden proces na zpracování uživatelského rozhraní a druhý na samotné webové stránky. (Chrome má mít na jeden panel jeden proces)