Windows 7 RTM na 90 dnů zdarma!

0

Microsoft tento týden oznámil, že převážně IT profesionálům nabídne ke stažení 90denní trial verzi svého nového systému Windows 7. Kromě vyplnění krátkého formuláře (a registrace) však společnost nepožaduje nic dalšího, takže příležitosti vyzkoušet nový systém ještě před jeho vydáním 22. října mohou využít prakticky všichni zájemci.

Této zkušební verze nemá žádná omezení, jde o plnohodnotnou Enterprise edici, která je co se funkcí týká plně srovnatelná s edicí Ultimate. Ke stažení je dostupní jak 32, tak 64bitová verze a to ve čtyřech lokalizacích: angličtina, němčina, francouzština, japonština a španělština.

Po instalaci je potřeba systém do 10 dnů aktivovat. Žádný speciální produktový klíč však není potřeba, v tomto případě je již zabudován přímo v systému. Po uplynutí 90denní zkušební doby pak systém bez upozornění začne každou hodinu vypínat počítač. Podle Microsoftu si pak budou muset uživatelé i po zakoupení licence provést novou instalaci.

Ze strany Microsoftu je to vůbec poprvé, kdy uživatelům nabídl zkušební verzi již dokončeného systému a to ještě před jeho oficiálním vydáním. RTM verzi zatím měli k dispozici pouze předplatitelé služeb TechNet a MSDN nebo někteří firemní zákazníci.

90denní zkušební verzi Widnows 7 Enterprise je možné stáhnout přímo z webu Microsoftu.

Zdroj: The Windows Blog via Computerworld

Ohodnoťte tento článek!