Windows 7: Vypnout UAC skriptem nebude hračka

0

Pokud vás nedávno překvapila (některé možná ani ne) zranitelnost v Řízení uživatelských účtů (UAC) připravovaného Windows 7, kterou Microsoft označil notoricky známým „to není chyba, ale vlastnost“. Své mínění naštěstí přehodnotil a rozhodl se provést velice jednoduchý zákrok.

Jednoduchost dané operace se spokojila jen s lokálním umrtvením, přesto má dalekosáhlé následky. Stačilo upravit Ovládací panely tak, aby vyžadovaly potvrzení při změně samotného UAC, a to za jakékoli situace. Při pouhém nastavování vzhledu oken, změny citlivosti myši a podobných primitivních úkonů, zůstanete otravné hlášky „Potvrzuji že…“ nadále ušetřeni.

V okamžiku, kdy se nějaký virus, jehož autor zjevně nečetl tuto novinku (na libovolném serveru), pokusí sérií simulovaných stisků kláves UAC deaktivovat, chtě-nechtě tím na sebe upozorní a bude jen na samotném uživateli, jestli si tohoto nechtěného binárního mazlíčka rozhodne ponechat a pravidelně krmit svými osobními údaji.

Zdroj: CNET

Windows 7: Vypnout UAC skriptem nebude hračka
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. …proti údajnému antimonopolnímu chování Microsoftu… Mám pocit že předpona anti- znamená proti- tudíž Microsoft se nechová antimonopolně ale monopolně a tudíž text by měl správně znít “…proti údajnému monopolnímu chování Microsoftu…”

  2. Nechápu proč se o to EU vlastně zajíma to by rovnou mohla nařídit at i do mobilních telefonu přidá vyrobce další prohližeče no prostě blbost jednou MICROSOFT udělal WINDOWS tak at si tam dáva co chce . A divím se že nejdou po apple ten si tam také strka jen sve safari.

  3. nechapu proc to tu resi EU..kdyz stejne kazdej prohlizec je lepsi v necem jinym ..terba IE..me pride stabyni ….MOzzila zase dobra na stahovani …a Opera me pride ze je rychla na webovou odezvu …..ale bestak ja mam vsechny 3 v pc a ktomu mam i safari a google chrome..a sem se vsema spokojeny stejne