Windows 7: změna podoby přihlašovací obrazovky

0

Změna podoby přihlašovací obrazovky v minulosti představovala řadu komplikovaných a potenciálně nebezpečných zásahů do systému. V případě Windows 7 je však postup velmi jednoduchý. Jak si tedy změnit obrázek na pozadí?

Nejprve je potřeba upravit fotografii nebo obrázek tak, aby se v poměru stran shodoval s rozlišením obrazovky. Velikost souboru by také neměla překračovat velikost 256 kB. K úpravám je možné využít kterýkoliv nástroj. Doporučit můžeme například Zoner Photo StudioIrfanView nebo XnView. Obrázek uložte pod názvem backgroundDefault.jpg.

Následně je potřeba provést drobnou úpravu v registru Windows. Nástroj Editor registru spustíte tak, že stisknete Win+R, do políčka zadáte řetězec regedit a klepnete na tlačítko OK. Následně přejděte do větve:

HKEY_LOCAL_MACHINE\
Software\
Microsoft\
Windows\
CurrentVersion\
Authentication\
LogonUI\
Background
.

V pravé části vyhledejte položku OEMBackground, klepněte na ni pravým tlačítkem a z nabídky zvolte Změnit. Údaj hodnoty nastavte na 1, potvrďte tlačítkem OK a zavřete Editor registru.

Pokud se na tomto místě zmiňovaná položka nenachází, klepněte do volné plochy Editoru registru pravým tlačítkem, zvolte položku Nový a v nabídce klepněte na položku Hodnota DWORD (32bitová). Hodnotu pojmenujte OEMBackground a poté stejným způsobem nastavte její údaj na 1.

Nyní upravený obrázek nakopírujte do složky %windir% | System32 | oobe | info | backgrounds, kde %windir% označuje umístění složky Windows (například C:\Windows). Pokud složky info a backgrounds neexistují, vytvořte je.

Poté již stačí restartovat počítač a příslušný obrázek by se měl zobrazovat na pozadí přihlašovací obrazovky.

Windows 7: změna podoby přihlašovací obrazovky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů