Windows 7077: Nová zvuková schémata

0

Pravidelné úniky testovacích verzí Windows 7 jsou již zřejmě na (téměř) denním pořádku. Mezi nejnovější kousky, které kolují po výměnných sítích, patří sestavení 7077. Ke kandidátovi na vydání už tak chybí v podstatě jen kousek (ten bude mít pravděpodobně číslo 7100), nicméně zaměřme se nyní na současnou verzi, v níž se nacházejí i některé opomenuté novinky představené v předchozích sestaveních.

Na screenshotech lze spatřit drobné změny v grafickém rozhraní. Kupříkladu zářící tlačítko Start Menu prodělalo minoritní úpravy, Media Center nevyjímaje. Překvapení čeká v dialogu pro konfiguraci zvuku. Témata se totiž neomezí pouze na sadu tapet a barvu rámů okna, ale zapůsobí i na naše sluchové aparáty rozličnými způsoby.

V nabídce „Zvuková schémata“, která doposud čítala suché „Výchozí nastavení“ a „Bez zvuku“, přibylo hned 13 nových zvukových sad, kopírujících názvy dosavadních témat. Najdeme zde například Odpoledne (Afternoon), Savanna, Zahrada (Garden) a další.

Pomineme-li sortiment P2P sítí, nejaktuálnější oznámený (nikoliv však oficiálně) build má číslo 7105. Zdá se, že Microsoft přeskočil několik čísel (podobně jako z 6956 na 7000 u bety) a začíná poslední etapu s finální verzí (RTM) jako cílovou páskou. 7077 bude samozřejmě pokračovat směrem k veřejnému RC (7100), plánovanému na květen.

Zdroje: Neowin, NewsTechnica (screenshoty)

Ohodnoťte tento článek!