Windows 8.1 Enterprise míří k firemním zákazníkům, na TechNet a na MSDN

0

Microsoft oficiálně oznámil, jak to bude s dostupností Windows 8.1 pro multilicenční zákazníky, tak se na tyto informace podívejme blíže. Edice Enterprise je od včerejška dostupná skrze kanály TechNet a MSDN. Redmondští dříve uvolnili alespoň edici Pro, ačkoli měli s TechNetem a MSDN původně úplně jiné plány. Windows 8.1 Enterprise si mohou stáhnout tím pádem také multilicenční zákazníci s aktivním programem Software Assurance (SA).

Tip: Microsoft odhalil ceny Windows 8.1. Běžná licence nahradila upgrade

Společnost si připravila rovněž výhodnou nabídku. Organizacím, které získají Windows 8.1 Pro prostřednictvím smlouvy o hromadném licencování, práva k používání operační systému zůstávají, i kdyby jim SA vypršelo před datem všeobecné dostupnosti Windows 8.1 Pro – tj. 18. října. Neplatí to pro Windows 8.1 Enterprise, která můžete používat jedině tehdy, když máte aktivní SA pro desktopové operační systémy Windows.

 

Doteď jsme se bavili o testování, takže zbývá dořešit produktivní prostředí. Nasazení v takových podmínkách bude možné skrze Volume Licencing Service Center (VLSC) od 18. října. Týká se to edic Pro a Enterprise. Novým firemním zákazníkům bude Microsoft licence prodávat od 1. listopadu.

Kdyby vás zajímalo, jak je to s DreamSparkem, tak Microsoft posvětil vydání Windows 8.1 v rámci DreamSpark Premium na 19. září. Před tímto datem se k operačnímu systému dostanou pouze správci, nikoli studenti. Základní verze DreamSparku si pak zřejmě počká na říjen.

Zdroj: Windows for your Business
Microsoft via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!