Windows 8.1 GDR1 unikla na síť. Teď už známe všechny novinky

0

Jarní aktualizace pro Windows 8.1 unikla na internet. Vyjít přitom oficiálně nejdříve v březnu, aspoň podle neoficiálních informací. Mohli bychom jí přezdívat Service Pack, nebo možná dokonce Windows 8.2. Nejde totiž o žádný průměrný soubor záplat. Původně se myslelo, že Microsoft jen sblíží hybridní operační systém s nadcházejícími Windows Phone 8.1. Sjednocení API pro dobro vývojářů ale nakonec nebude jedinou novinkou. Podle dříve uniklých informací budeme dotykové aplikace smět připínat na hlavní panel.

Tip: Spouštění na plochu bude výchozí možností, dotykové aplikace ukončíte křížkem

Microsoft se zaměří na sblížení dotykového a klasického prostředí, a k tomu také vylepší ovládání pro uživatele s myší. Tentokrát dostáváme do rukou větší balík vylepšení, než ten, co byl uvolněn na podzim. Ten vylepšoval věci pod kapotou, zatímco tentokrát dostáváme nové funkce. Kromě těch, co jsme již zmínili, Redmondští přidali odkaz na Ovládací panely do možností nastavení v Metru nebo pár dalších možností zvětšení. Podle všeho ale zatím dotykové aplikace ve vlastním okně neběží.

 

Lze je sice ukončit křížkem, ale plovoucí okna si Microsoft stále schovává pro Windows 9. Když si na hlavní panel připnete dotykovou aplikaci, a následně ji z plochy spustíte, hlavní panel zůstane podle The Verge v popředí. Ovšem, že se při práci s aplikací ztratí. Konečné sestavení Windows 8.1 GDR1 je označeno jako 9600.16596.WINBLUES14_GDR_LEAN.140114-0237. Spouští se tento operační systém ve výchozím stavu na plochu? To si budeme muset ověřit.

Nové možnosti přiblížení
Nové možnosti přiblížení | Foto: WZor.Net

Zdroj: CHIP | The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář