Windows 8: barva Aero se bude zřejmě měnit podle tapety

0

Na web unikla zřejmě další z nových funkcí chystaných „osmiček“. Opět se týká vzhledu, ale tomu se nelze divit. Obrázek lze snadno zachytit, důkazy o vyšší rychlosti a stabilitě se těžko snímají.

V nastavení vizuálních prvků systému přibyla nová položka s duhou, která by měla automaticky měnit poloprůhlednou barvu Aero podle tapety.

Jak ukazují tyto dva obrázky, barva rámů okna opravdu reaguje. Screenshoty ovšem nezachytily barvu hlavního panelu a nabídky „Start“. Ale ty by se také měly obarvit podle pozadí plochy. Jen zmíním, že nastavení se týká pouze akcelerovaného rozhraní Aero, nikoliv základních motivů.

Na můj vkus se jedná o blbinku, kterou bych určitě oželel. Ale třeba je to jen jedna ze součástí nějakého vyššího plánu. Ale už teď vidím nápis na reklamním letáku: „Ještě hezčí a lépe přizpůsobitelná Windows než kdy dřív.“

Zdroj: WithinWindows

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja bych vedel, kde by mel MS zatlacit na pilu. Je to podpora OOXML ISO/IEC 29500 Strict, ktera je udrzovana a dale vyvijena standardizacni organizaci. Transitional verze je jen kvuli zpetne kompatibilite. A kdybych byl hodne narocny, tak bych chtel i ODF 1.2, ktere sice jeste neni prohlaseno za finalni, ale uz je v pokrocile fazi schvalovani. Tady by se MS mohl ukazat jako leader trhu a implementovat rozsirene a standardizovane formaty.