Windows 8 opravdu vyjdou příští rok, potvrdil Ballmer

0

Zároveň stále není potvrzen název. Neoficiálně se mluví o Windows 8, ale z úst zástupců Microsoftu a per jejich PR stále padá vágní „příští generace Windows“. Steve Ballmer na vývojářské konferenci v Tokio prozradil následující.

„Samozřejmě pracujeme na další verzi Windows. Letos prodáme přes 350 milionů počítačů s Windows 7. Udělali jsme toho hodně s Windows 7, abychom uspokojili zákazníky. Máme zbrusu nové uživatelské rozhraní, přidali jste dotykové ovládání, rozpoznávání písma a řeči. A přesto, jak se těšíme na další generaci Windows, která vyjde příští rok, je zde ještě mnoho jiného, co přijde. (Tahle věta je v originále dost nesrozumitelná, pozn. redakce.). Během roku očekávajete další informace o Windows 8 a různých podporovaných platformách: PC, tablety, slaty a další.“

Podivné je, že Ballmer opravdu mluví o Windows 8. Druhým překvapením jsou zmíněné tablety a slaty (slates). Jeden z těchto formátů bude zřejmě sloužit pro klasická Windows, ten další pro mobilní verzi (příští generaci Windows CE?).

Tiskový mluvčí Microsoftu ale na Ballmerova slova reagoval, že to bylo nedorozumění. Prý očekávají novou generavi hardwaru pro Windows 7, která má přijít v novém fiskálním roce, tedy koncem srpna. Do té doby prý nechtějí mluvit o příchodu a názvu nových Windows.

Takže jeden mluví to a druhý to. Ale šéf má vždycky pravdu!

 

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!