Windows 8: První informace slibují konec čekání při bootování

0

Zatímco většinu pozornosti ze světa operačních systémů Windows strhává sedmá iterace tohoto systému, Microsoft již nějakou dobu potichu pracuje na jeho nástupci, Windows 8. Na veřejnost nyní pronikly některé informace o připravovaných funkcích a vlastnostech.

Mezi hlavní priority vývojářů patří velmi rychlý start systému, který by v některých případech měl být prakticky okamžitý, tedy při probuzení z režimu spánku. Zrychlení se však bude týkat všech módů. Microsoft totiž chce, aby uživatelé měli prakticky okamžitý přístup k internetu a multimédiím, bez zbytečného a otravného čekání.

Windows 8 zvládne pomocí různých senzorů vnímat a reagovat na své okolí: senzor světla automaticky upraví jas displeje pro lepší viditelnost, kamera s technologií propůjčenou s Kinectu zase dokáže kupříkladu rozpoznat tvář uživatele a automaticky jej přihlásit.

Další technologické novinky jsou podpora USB 3.0, Bluetooth 3.0 a šifrování disku, kde není jisté, zda se bude jednat o vylepšení současného BitLockeru či zcela novou technologii.

Nepřímou součástí Windows 8 bude i nový „Windows Store“, tedy obchod s aplikacemi po vzoru dalších podobných služeb. Ten umožní nakupovat a vyhledávat aplikace pro zařízení s Windows 8 z důvěryhodného zdroje.

Zdroj: Neowin, Neowin

Ohodnoťte tento článek!