Windows 8 se stala třetím nejoblíbenějším systémem u hráčů se Steamem

0

O tom, že se hráčské publikum novot nebojí a Windows 8 obecně přijímá lépe než jiné skupiny uživatelů, jsme si již povídali. Podívejme se, jak se po dvou měsících změnily podíly operačních systémů používaných uživateli platformy Steam. V únoru na Osmičkách hrálo 9,63 % hráčů. Toto číslo zahrnuje obě bitové edice. Duben následně přinesl další pozitivní zlepšení. 64bitová Windows 8 v uvedený měsíc s podílem 10,86 % platila již za třetí nejoblíbenější systém na Steamu.

Tip: Zhruba 10 % uživatelů služby Good Old Games.com používá Windows 8

Naproti tomu se stále více ukazuje, že o 32bitové systémy v roce 2013 již zkrátka zájem nebude. Nové počítače se prodávají skoro výhradně s modernější 64bitovou variantou softwaru. Osmičky v této edici používalo celkem 0,79 % hráčů. Dohromady se dubnový procentní podíl produktu pohyboval na hodnotě 11,65 %, šlo tedy o druhý nejoblíbenější systém.

 

Pro srovnání, ještě Windows 7 se ve 32bitové edici prodávala slušně a na počítači je v uplynulém měsíci stále mělo 13,39 % hráčů se Steamem. 64bitová verze přirozeně nadále dominuje s 54,18 %, ovšem od března se propadla o 0,76 %. Celkový podíl Windows 7 činil 67,57 %, což jim s přehledem stačilo na první příčku. Windows XP se stále mohou chlubit bronzovou medailí. Obě bitové edice získaly 8,63 %.

Kompletní výsledky sběru dat, včetně přehledu o hardwaru, používaném uživateli Steamu, naleznete na webu store.steampowered.com.

Steam a jeho uživatelé v únoru

Zdroj: Valve

Ohodnoťte tento článek!