Windows 8 tablety budou jako běžné počítače

0

Apple se svým poměrně populárním iPadem přistoupil k tomuto zařízení jako k jednoduchému zábavnímu prostředku s omezenými funkcemi, Microsoft se ovšem na počítače typu tablet a slate dívá zcela jinak, zejména v kontextu s Windows 8, tedy systémem který bude pro tyto zařízení vyladěný.

Microsoft se na tyto počítače dívá v podstatě skoro stejně, jako na běžné počítače a rozhodně nehodlá limitovat jejich funkce, pokud to není nezbytné a chce uživatelům tablet počítačů s Windows 8 nabídnout to, co by očekávali i od stolního počítače nebo notebooku.

S Windows 8 tablety se tedy uživatelé mohou libovolně připojovat do sítí, používat síťové nástroje, používat různá USB zařízení samozřejmě i s jejich ovladači, aby mohli tisknout a pracovat s Office dokumenty a podobně, což samozřejmě bude potřeba lépe přizpůsobit jinému stylu ovládání, ale o to se má postarat právě nové rozhraní Windows 8.

Otázkou je, jestli je tento přístup zrovna nejlepší a jestli tím nebudou zařízení a jejich uživatelé nakonec trpět. Co myslíte vy? Je lepší přistupovat k tablet počítačům jako ke „zvětšeným chytrým telefonům“ s limitovaným funkcemi a zaměřeným zejména na zábavu, nebo jako kompletním počítačům schopným čehokoliv?

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. imho autor tohoto „testu“ zřejmě zapoměl, že ochrana před nebezpečným softwarem je úlohou úplně jiného programu, než webového prohlížeče! pokud má někdo kvalitní antivirové/antimalwarové řešení, pak se 99,99% případných hrozeb ani do webového prohlížeče nedostane, natož aby je musel prohlížeč rozpoznávat, blokovat a případně varovat uživatele!
    To, že se M$ snaží „dotovaným“ testem ukázat, že jejich webový prohlížeč je skvělý „antimalware“ je naprosto k smíchu a možná by to chtělo spíše porovnávat s nějakým antivirovým/antimalware řešením, kde to ostatně M$ se svým Security Essential projíždí na celé čáře (tedy v těch „nedotovaných“ testech“) 😀