Windows 8: ukázka přímé práce se soubory ISO a VHD

0

Nativní podpora souborů typu ISO a VHD leckoho překvapí. Obrazy optických disků uživatele obecně zajímají méně, zatímco poptávka po virtuálních pevných discích vzrůstá poměrně strmě. Na harddiscích dnešních velikostí bez problému uložíte stovky gigabajtů dat, takže přímému využití obrazů ISO i VHD nic nebrání. Už ani Windows, kde se konečně obejdeme bez nástrojů třetích stran. Po klepnutí na příslušný soubor se v pásu karet zpřístupní speciální sekce, odkud disk připojíte k virtuální jednotce.

Akci provedete rovněž poklepáním na soubor, funkci případně najdete i v kontextové nabídce. Objeví se nová mechanika, s níž můžete pracovat v podstatě stejně jako s jinými. Obsah disku je dostupný ve stejné formě, jako kdybyste disk skutečně zasunuli do fyzické optické mechaniky. Ribbon se dostane ke slovu, když v Průzkumníku vyberete virtuální jednotku. Ze speciální sekce ji zase odeberete.

Práce s formátem Virtual Hard Disc se od ISO nijak zásadně neliší. Pouze se po připojení objeví nový pevný disk namísto výměnné jednotky, byť opět virtuální.

Samozřejmě že nejlépe vše důležité popíše video, které Microsoft připravil. A uvidíte v něm více o malinko než jen práci s ISO a VHD.

Zdroj: Building Windows 8

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nabídka Windows – přijde mi hodně omezená, chybí mi tlačítko pro vypnutí, restart, naposledy spuštěné programy, všechyn programy, ale hádám, že to je nějaký prototyp, leda by plocha dostala ribbon také, pak by to tam být nemuselo:D
    Ten obdélník – není to klasický „widget“, taková ta potvora z postranního panelu co může být vždy navrchu? Buď je tu vždy navrchu, nebo widgety vylezou na povrch po stisknutí tlačítka start, zas tak nepraktické by to být nemuselo.

    Jinak mi vadí ta lišta se stylem Windows 7, jednak panel „snadné spuštění“ měl význam, a za druhé, co mi vadí více, zužování programů na ikony a seskupování, snad to půjde vypnout.