Windows 8 zatím kopírují pomaleji než Windows 7. Blíží se katastrofa?

0

Podobné zprávy jsou docela ošemetné. Především porovnáváme vydaný (přes dva roky aktualizovaný a vyladěný) systém s nehotovým produktem. Jakákoliv srovnání v tuto chvíli nepovažuji za příliš směrodatná, byť je pro zajímavost uvést můžeme. Softpedia se rozhodla prověřit rychlost kopírování, čili faktor, který se zájmem sledujeme se zájmem s příchodem každých Windows. Výkon je důležitý, byť by nás pomalé kopírování v důsledku od používání onoho operačního systému asi stejně neodradilo. Osmičky předvedou malý převrat, kopírovací dialogy budou konečně užitečné, podají informace doplněné hezkým grafem, akce půjde také pozastavit.

Funkcionalita se zásadně rozšíří, ovšem s výkonem to prozatím tak pozitivně nevypadá. Nejen, že osmičky neprokazují zlepšení, momentálně se naopak zdají být pomalejší než Windows 7. Softpedia vzala:

  • 35 složek,
  • v nich 4735 položek,
  • celkový objem dat dosáhl 7,53 GB.

Před každým provedením testu autoři cílový diskový oddíl naformátovali, počítačová sestava zůstala beze změny. Na tomto počítači se kopírování provedlo celkem šestkrát, vždy se stejným výsledkem. Nejvyšší naměřený rozdíl byl 3,5 %. V průměru Windows 8 Consumer Preview skončila za 160,5 vteřiny, zatímco Windows 7 do cíle doběhla za 154,8 vteřiny. Nejmenší rozdíl by vás určitě netrápil, jedna vteřina nepoukazuje na nějaké výrazné zhoršení výkonu. Zůstává nicméně pravdou, že si osmičky zatím ve srovnání se sedmičkami pohoršily, byť jen nepatrně.

 

Pravda, po všech optimalizacích podobná zpráva přichází nečekaně, ale nelze ji brát příliš vážně. Počkejme si na finále letos na podzim. Softpedii se dále zdá přesnější odhad v dokončení akce. To patří k těm novinkám, které nám naopak spraví náladu.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “Stejně tak budete mít mnohem snazší situaci, když například přeinstalujete operační systém – prohlížeč nainstalujete, vyplníte přístupové údaje a uživatelská data se stáhnou z cloudu.”

    Bohužel takhle jednoduše to u Firefoxu nefunguje, člověk u sebe musí mít druhý počítač a opisovat otravné autorizační kódy :-/ Nebo už Mozilla konečně předělala Firefox Sync do použitelnější podoby?