Windows 8 zřejmě přijdou se zabudovanou PDF čtečku

0

S Windows 8 patrně skončí doby, kdy jsme stahovali Adobe Reader a optimalizovali jej, aby se rychleji spouštěl. Momentálně se podle jistých informací zdá, že čtečka PDF dokumentů bude v systému zabudovaná. Tedy, alespoň v Metru ano. Snímek obrazovky Start, který zveřejnil čínský web PCBeta.com aplikaci ukazuje aspoň z dálky. Sice nemáme možnost vidět ji v akci, ale zástupce pro spuštění se mezi ostatními dlaždicemi nachází (v sekci Entertainment). Program Reader prý dovede otevírat i pédéefka.

Na desktopu si většina lidí nainstaluje čtečku jako Adobe Reader a dokumenty prohlíží přímo v prohlížeči, protože se do něj většinou doinstaluje také zásuvný modul, který to umožní. Uživatelé produktů od Googlu si možná zvykli používat webové aplikace, takže se bez programů pro Windows obejdou úplně. I s PDF si Google poradí. Osmičky nicméně žádné zásuvné moduly nepovolí (o edici pro ARM to platí dvojnásob), takže bychom nějakou podporu pro čtení pédéefek zabudovanou v systému čekali.

Windows 8 pro ARM přijdou o podporu zásuvných modulů úplně. Prohlížeč jich nebude moct využívat ani v desktopovém režimu. Na platformě x86 nicméně desktop i s pluginy dostupný bude. Pro srovnání, Windows Phone třeba zabudovanou čtečku (zatím) nemá.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. SRDIECOK NA PLOCHE – 100 – 1000 – 4000

  MOZILLA FIREFOX v10.1 ——– 32 – 6 – 1 — FPS
  INTERNET EXPLORER 9 ———- 60 – 17 – 7 — FPS

  FIREFOX JE SKANDAL NA ROK 2012.. TAK SLABY
  POUZIVAM HO IBA PRETO LEBO JE TO MOJ OBLUBENY PREHLIADAC AJ KED JE SLABY A MRZNE

  ROZLISENIE TESTU – 1680 X 955
  CPU & VGA – AMD E-350 , 8GB RAM