Windows 9 nakonec možná ponesou označení Windows TH, prozradil Microsoft

0

Chystaný systém má kódové označení Windows Threshold a všichni čekají, že se nakonec bude jmenovat Windows 9. Bylo by to logické, dobře zapamatovatelné a každý pochopí, že 9 je novější a dokonalejší než Windows 7/8/8.1. O „devítkách“ už nedávno promluvila také čínská pobočka Microsoftu.

V domovském Redmondu ale nakonec možná vymyslí nové jméno. Jak si jako první všiml Tom Warren z magazínu The Verge, firma na stránce Windows Technical Preview for Enterprise (už je zrušená, ale je dostupná přes Google Cache) používá záložku Windows TH. Jistě to odkazuje na Threshold, ale stejně jistí si už nejsme, pokud bychom TH měli označit za finální název. Systém totiž ještě není dokončený, vyjde nejspíš až na jaře 2015, takže času na přejmenování má ještě hodně.

Pozvánka na odhalení nových Windows
Pozvánka na odhalení nových Windows | Foto: SuperSite for Windows

Chytřejší budeme v úterý, kdy Microsoft v San Francisku uspořádá velkou tiskovku, kde odhalí nějaké detaily z kuchyně. Akce bohužel nebude streamovaná a už víme, že je určená hlavně pro trh enterprise. Microsoft totiž potřebuje získat zpět firemní uživatele. Podniky zahodily Windows XP a přecházejí na Windows 7 místo novějších systémů, a to se Redmondským nelíbí.

Spíš než na nový název se ale těšíme na nové funkce. Sám Microsoft už prozradil, že se vrátí nabídka Start. Z úniků testovacích sestavení Windows také víme o interaktivních dlaždicích, notifikačním centru, virtuálních plochách, Cortaně nebo novém IE. Šušká se také, že Threshold bude znovu zdarma pro majitele Windows 8+.

 

Zdroj: The Verge

Windows 9 nakonec možná ponesou označení Windows TH, prozradil Microsoft
Ohodnoťte tento článek!