Windows 95 jsou na světě!

0

Neaktuality.cz aneb víme, co se stalo. V rybníčku českého internetu se zrodilo nové zpravodajství, které zdaleka není aktuální, ale přesto se jej vyplatí číst. Každý den zde vychází článek, který se stal v minulosti ale se stejným datem. Nejstarší sahá do roku 451, kdy Hunové vpadli do Galie. Nejnovější pak pochází (pochopitelně) z loňska, Barbora Špoťáková 20. července vyhrála oštěpařský mítink na Krétě.

Zprávy tedy pokrývají všechna témata i historická období, kdy se podařilo vypočíst konkrétní datum. Nejčastěji se však setkáte s neaktualitami z 20. a 21. století. Články jsou psány „aktuální“ formou, tedy ne v retrospektivě. U některých je ale speciální boxík s věšteckou koulí, který odhaluje následky dřívějších událostí.

Autoři tvrdí, že nápad vznikl už v roce 2007, ale až o dva roky později jej začali realizovat. Dobové články začaly vznikat letos v dubnu. Tím prvním je 14. 4. Bitva u Adrianopole.

NeaktualityWindows 95 jsou venku, zdroj: Neaktuality.cz

Exkluzivní historické zprávy, okénko do minulosti nebo stroj času, nazvěte to, jak chcete. Neaktuality jsou opravdu originálním zpravodajstvím, které hraničí s dějepiseckou přesností, humorem a seriózním přístupem. Unaveni aktuální situací možná oceníte přiblížení událostí, které způsobily, že jsme tam, kde jsme :-).

Zdroj: Neaktuality.cz

Ohodnoťte tento článek!