Windows 98 na iPadu? Není problém, nadšenec na něm rozjel i Fallout 2

0

Uživatel Redditu, který si říká 8bitssince86, se pustil do netradičního pokusu. Na svůj iPad Air 2 nainstaloval více než 15 let starý operační systém a stejně starou hru Fallout 2. Jak je to možné? Na iPadu má jailbreak a nainstalovaný alternativní obchod Cydia.

Z něj si stáhl iDOS, což je kopie známějšího DOSBoxu s emulátorem Aemula. Díky tomu mu i na ARMovém procesoru běží systém a aplikace napsané pro architekturu x86. V iDOSu se mu podařilo nainstalovat Windows 98 a skrz stará okna také hru. Dotyková obrazovka dokáže (s obtížemi) nahradit myš, klávesnici připojil externí přes Bluetooth.

 

8bitssince86 experimentuje s emulátory, protože si chtěl po dlouhé době zase zahrát klasiky pro DOS. Teď hledá způsob, jak k iPadu připojit i myš. Mimochodem: na XDA najdete návod, jak totéž rozjet i na Androidu. Je víkend, takže kdybyste se nudili…

via Reddit

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. jsem z toho značně rozpačitý. Na Car Entertainment asi dobrý. Ale ovládat tím i komfortní výbavu auta? Děkuji nechci. Raději tlačítka. Otázkou bude i použitelnost mizerných mapových podkladů, které Apple občas produkuje.

    PS: raději v autě CD a kvalitní repro, než cigrlátka s papírákama.

  2. Osobně mám s dotykovým ovládáním v autě špatnou zkušenost. Kolikrát se do čudlíku netrefím jak auto poskakuje a nejde si na displej položit prsty tak jako na klasické čudlíky a tím ruku stabilizovat. Podle mě ovladač entertainmentu jako má BMW nebo Lexus je tím nejlepším možným řešením. Propojení s mobilním telefonem přes Bluetooth je taky si myslím dostačující.