Windows a Office běží na iPadu nelegálně

0

Jak začínala služba OnLive? Chtěla nabídnout hry slabým počítačům, a sice pomocí rychlé přípojky k Internetu. Streamovaný obraz hráčům opravdu dodala a byť má toto řešení svá negativa, obecně prostě funguje. Autoři produktu se posléze pustili do dalšího projektu, který na první pohled působí minimálně stejně odvážně. Snaha napravit situaci na iPadu se jim ale může nevyplatit. Tvůrci OnLive Desktop chtěli nabídnout pořádnou kancelářskou sadu také příznivcům jablečného tabletu. Tak udělali to, co je jim nejbližší: rozjeli streamování.

Tentokrát ale na obrazovku nestreamují hry, ale prostě Windows 7, která obsahují mj. sadu Microsoft Office. Na iPad se propracovala jedna z nejlepších možných voleb, pokud jde o kancelářský software. Microsoft se nyní ozývá s jasným poselstvím: licenční podmínky Windows se s takovým použitím neslučují. Na svém blogu vydal příspěvek o tom, kterak podmínky dovolují virtualizaci. Ujednání nedovoluje tímto způsobem doručit Windows 7, ani nepovoluje přístup k sadě Office. Streamování se redmondským nelíbí, proti OnLive ale postupují opatrně.

Podle příspěvku na blogu Microsoftu se firma snaží s OnLive spolupracovat, aby služba Desktop mohla fungovat podle platných podmínek popsaných v licenčním ujednání. Zatím se celá situace nevyhrotila s redmondský gigant se snaží tvářit jako dobrý kamarád, který se pouze snaží napravit problém, což je fajn přístup. Zdůrazňuje, že sám se nezvyklým způsobům využití svých produktů nebrání.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak minimalne virovou databazi nynejsi produkty obsahuji jako podmnozinu. A reci o kompletnim prepsani zbytku jsou take docela k neuvereni. Vsak i ve windows se nalezaji kody z predeslych verzi, na ktere se nesahlo.