Windows Blue jsou údajně v polovině vývoje. První milník byl dokončen

0

Spekulace se vracejí od uživatelského rozhraní zpět k samotnému jádru Windows 8. Nebudeme si hrát na překvapené, již dříve jsme zaslechli, že s chystaným balíkem vylepšení Blue bude jádro povýšeno na verzi 6.3. (Osmičky pohání verze 6.2, Sedmičky 6.1 a Windows Vista logicky 6.0.) Tvrzení bylo dokonce podepřeno obrázkem. Tentokrát se objevil nový obrázek, který ukazuje sestavení 9319. Vedle závorky je pak uvedeno jádro ve verzi 6.3. Berme to tak, že pokračovatel Windows 8, kterého spatříme někdy v létě či na podzim, přinese další novinky pod kapotou.

Předchozí zpráva: Nástupce Windows 8 se ukázal na prvním obrázku. Jádro povýší na verzi 6.3

Sice nepůjde o plnohodnotného nástupce v podobě Windows 9, který by měl přijít za nějaké tři roky (ačkoli zdroje serveru The Verge tvrdí, že v současnosti se na žádném takovém projektu v Microsoftu nepracuje), redmondskému gigantu to nicméně nezabrání v tom, aby nám servíroval průběžné aktualizace pro oživení výkonu atp. Původ obrázku bohužel není možné ověřit, může se tudíž jednat o podvrh – ačkoli zatím nemáme důvod tomu věřit. Druhý obrázek pochází ze známého čínského fóra www.win8.china.com. Ten pro změnu odhaluje fragment sestavení 9289, na němž není skoro nic vidět.

 

Daleko zajímavější než dva obrázky, je nicméně další informace, pocházející pro změnu od zdrojů Mary Jo Foley. Ty totiž tvrdí, že Windows Blue již dosáhla prvního vývojového milníku (tzv. M1). Pokud se na tyto informace můžeme spolehnout, nachází se první velký balíček vylepšení pro Windows 8 již v polovině vývoje. Vývojový tým má před sebou pouze druhý milník, následně bude muset stávající slepenec funkcí odladit a vydat. Nikdo neví, zda se tentokrát dočkáme veřejné bety, nebo jiné ukázky, případně zda nám bude naservírováno až konečné vydání.

Windows Blue
Windows Blue | Foto: Winaero

Windows Blue
Windows Blue | Foto: win8china.com

Zdroj: win8china.com | Winaero via The Verge

ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Skvělá akce, už mám nakoupeno, i když sem teda Company of Heroes již měl, tak sem jim tych 15doláču dal.

    Koukám, že na tom již teď vydělali přes tři miliony dolarů – 550tisíc kupujících. Mno snad jim to pomůže co nejdříve dokončit Comapny of Heroes 2. Na to se třepu jak malej jarda.

    Teď se dívám, že třeba Wargaming.net jim věnoval 1 600 dolarů. Fajne gesto.