Windows Live Mail přestane komunikovat s účty Outlook.com, pokud neaktualizujete

0

Používáte ještě Windows Live Mail? Tento solidní poštovní klient sice není dále rozvíjený, ale na klasických počítačích se klidně používat dá. Shodou okolností jsme před pár dny psali o oživení jednoho z nástrojů obsažených v balíku Windows (Live) Essentials. Tyto nástroje je mimochodem stále možné stáhnout.

Tip: Windows Live Essentials: vzestup a pád oblíbených nástrojů

Live Mail ale brzy přestane fungovat, pokud jej neaktualizujete. Upozornil na to web Windows Central. Abychom byli přesní, s problémy by se mělo potýkat vybírání schránek ve službě Outlook.com. V horizontu několika týdnů bude provedena na straně serverů aktualizace, která zapříčiní znefunkčnění komunikace pošťáka s těmito schránkami. Microsoft nicméně vydal aktualizaci, která Live Mail naučí komunikovat se servery i po provedených úpravách.

Aktualizace pro Windows Live Essentials Mail 2012, jak se pošťák v poslední verzi celým jménem nazývá, nese označení KB3093594 a můžete si ji stáhnout z webu Microsoftu. Dostupná je již od 21. října. Nedělám si iluze, že by ji Microsoft postiženým uživatelům sám aktivně nenainstaloval skrze Windows Update. Aspoň je lepší o ní vědět pro případ, že byste ji museli sami aplikovat.

Live Mail stále lze spustit i ve Windows 10
Live Mail stále lze spustit i ve Windows 10

Zdroj: Windows Central

Ohodnoťte tento článek!