Windows Media Center pro Windows 8 bude možná stát 9,99 eura

0

Skalní fanoušci multimediálního centra Windows Media Center se jistě ptají, jak to s ním bude ve Windows 8. Již víme, že kvůli snížení ceny operačního systému bude tato součást z Osmiček vyjmuta. Microsoft tak nebude muset platit licenční poplatky za příslušné licence technologií pro přehrávání za každou prodanou kopii Windows. S tímto trendem souvisí také to, že Windows Media Player, který zde stále bude přítomen, nebude umět přehrát filmové DVD. Zájemci si však budou moci Windows Media Center na přehrávání multimédií dokoupit samostatně.

Tip: Televize v počítači aneb zužitkujte aplikaci Windows Media Center

Jeho přednosti nespočívají jen v obyčejném přehrávání, centrum můžete využívat mj. i k nahrávání televizních pořadů. Vzhledem k relativně nízkému zájmu ze strany uživatelů produkt neprojde výraznými úpravami, věrná skupina okolo Windows Media Center si alespoň bude moci užít produkt, jenž má ráda. Podle informací na blogu WindowsBlogItalia bude přídavek pro Windows 8 stát 9,99 eura. Své tvrzení dokazují obrázkem, viz níže. Osmičky bude možné doplnit více volitelnými funkcemi v rámci vestavěného nástroje.

 

Místo upgradování na vyšší edici tedy budete dokupovat samostatné funkce. K Windows Media Center se však váže jedna skutečnost, a sice že spolu s ním přejdete na Windows 8 Pro, jestliže budete vybaveni pouze základními Windows 8. Pokud zkoušíte Release Preview, podívejte se, jak si doplněk lze přidat do této zkušební verze operačního systému. Deset eur je v přepočtu asi 250 Kč. Zdá se vám případná cena příliš vysoká?

Zdroj: WindowsBlogIalia via Neowin

Ohodnoťte tento článek!