Windows Media Center z Windows 8 nezmizí

0

O Windows Media Center jste pravděpodobně někdy slyšeli, i kdybyste tuhle aplikaci nepoužívali. Není vlastně vůbec nová, poprvé byla na trh uvedena jako součást operačního systému Windows XP Media Center Edition v roce 2002. Tahle přehrávací a nahrávací stanice měla předurčeno vzít útokem obýváky, kde měla nahradit jednoduché stolní rekordéry a přehrávače. A se zabudovaným televizním tunerem to aplikace zvládla bez problému. Grafická nadstavba vůbec nedávala vzpomenout na klasická Windows.

Windows Media Center jsme posléze mohli spatřit ve Vistě a v sedmičkách, takže nyní se příznivci dotazují, jak to s multimediálním centrem bude v osmičkách. Nezmizí z nich úplně? Ve vývojářské verzi Windows 8 Developer Preview chybělo, ale to by se dalo pochopit. Firma pak také řekla, že v nehotových vydáních systému se s ním můžeme rozloučit. Mnohem pravděpodobnější je, že ho uvidíme až v Consumer Preview. A pokud ani tam ne, pak musíme počkat na konečné vydání Windows 8, protože to Media Center obsahovat bude, jak Microsoft potvrdil.

Zároveň na Twitteru vypustil do světa obrázek, viz níže. Z toho je jasné, že se Media Center od toho v sedmičkách příliš lišit nebude. Pověsti nicméně naznačují, že z většiny edic Windows 8 bude multimediální centrum vyoperováno. V oblasti televizní zábavy nyní hraje první housle konzole Xbox 360, která zároveň slouží jako multimediální domácí centrum, kde kromě fotek, videí a hudby můžete hrát i hry. Možná bude multimediální centrum dostupné samostatně, pouze vážným zájemcům.

Zdroj: The Verge | Twitter

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář