Windows Mobile 6.5 přijde 6. října

0

6. října začne řada výrobců a operátorů prodávat výrobky vybavené zbrusu novým Windows Mobile 6.5, nejnovější verzí operačního systému pro mobilní telefony a PDA. Co přináší za novinky a vyplatí se koupě nového zařízení nebo raději počkat na Windows Mobile 7 s podporou multidotykového rozhraní?

Nová verze obsahuje kromě inovovaného rozhraní také vylepšené verze vestavěných aplikací jako Microsoft Office Mobile nebo Internet Explorer 6 Mobile s vestavěnou podporou flashových animací (Adobe FlashLite). Vše navrženo pro snadné ovládání pokud možno bez stylusu.

S novým mobilním systémem přichází i nové služby. Služba My Phone umožňuje ukládat informace z telefonu na vzdálený server, a udržet je tak v bezpečí před ztrátou. Aplikace bude možno nakupovat nově ve Windows Marketplace for Mobile, oficiálním obchodu pro software pro mobilní zařízení. Co se týče Windows Mobile 7, dočkáme se jej nejspíše až později v roce 2010.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hezké ceny, prosté řešení: nekupovat, nenechat si vnutit spolu s nákupem compu jako předinstalovaný systém. Je ostuda prodávat OS který vyjde stejně draho jako HW na kterém má běžet.