Windows Movie Maker se přidá ke klasickým aplikacím ve Windows Storu

0

Microsoft již přinesl několik svých klasických aplikací do Windows Storu. Chce tak ostatním ukázat, že i tradiční desktopové aplikace mají ve Storu své místo. Lze je tam dodat snadno, přitom pouhá změna distribučního balení přináší značné výhody. Aplikace např. nezanechává v počítači nepořádek, žádné pozůstatky v registru. Odebrání je kompletní, což je vlastně splněný sen. Více se o tomto řešení rozepsal kolega Lukáš Václavík.

Podle stránky podpory se do Storu dostane další kousek. Windows Movie Maker byl pro běžné uživatelstvo schopný, ale stále na ovládání jednoduchý a příjemný nástroj na stříhání videa. Časy jeho největší slávy jsou pryč, byť ještě ve Windows 8.1 měl k dispozici exkluzivní funkce, např. pouze pod tímto systémem podporoval stabilizaci obrazu. Zejména od té doby vývoj stojí a Microsoft se věnuje dotekovým náhradám nástrojů z balíků Windows (Live) Essentials.

Sám ostatně na stránce podpory uvádí, co nahrazuje každou z těchto aplikací:

  • Pošta je dostupná zdarma jako součást Windows 8.1 a novějšího.
  • Fotky jsou dostupné zdarma jako součást Windows 8.1 a novějšího.
  • Movie Maker bude brzy dostupný ve Windows Storu pro Windows 10.
  • Live Writer je dostupný formou řešení s otevřeným zdrojovým kódem.
  • OneDrive je přímo integrován ve Windows 8.1 a novějším.
  • Family Safety je přímo integrována ve Windows 8.1 a novějším.

Zvýrazněná poznámka říká jasně, co bude. Nejspíš se tedy nechystá zcela nové řešení jako v případě Malování, o němž se domníváme, že bude nahrazeno novým nástrojem exkluzívním pro Windows 10. Proč jsou náhrady zastarávajících nástrojů z dob největší slávy desktopu důležité? Podpora balíku Windows Essentials 2012 potrvá jen do 17. ledna 2017. Nástroje by pak sice fungovat měly, ale budou již zcela bez podpory, nedočkají se tedy ani např. záplat nebo zlepšení komptability.

Zdroj: Essentials 2012 Release Notes via Windows Central

Windows Movie Maker se přidá ke klasickým aplikacím ve Windows Storu

Ohodnoťte tento článek!