Windows PC éra končí

0

Boom tabletů a podobných přenosných zařízení by nepřehlédl ani slepý a dává Marku Deannovi za pravdu. Tak jako si dnes nedovedeme představit, že bychom v domácnosti neměli počítač, si před třiceti lety lidé nedovedli představit, že se bude počítač vyjímat v každé domácnosti. Člověk, který je zodpovědný za původní IMB PC, dnes většinu pracovního dne stráví na tabletu. Přitom stále pracuje u IBM a zastává vysokou pozici.

Tip: IBM PC: 12. srpna 1981 se začala psát historie moderních počítačů

Dá se předpokládat, že když tablet stačí jemu, měl by stačit také drtivé většině ostatních lidí. Když Mark Dean spolu s dalšími jedenácti spolupracovníky pracovali na IBM PC, nevěřil, že se éra klasických domácích počítačů ještě za jeho života začne chýlit ke konci. Momentálně jsme od konce samozřejmě hodně daleko, v určitém segmentu trhu poptávka po těchto strojích zůstane možná navždy. PC je nejpoužívanější, ale inovace počítačového průmyslu vedou jiní.

Ostatně, IBM prodalo svou pécé divizi Lenovu už v roce 2005. Dokonce ani neprodává periferie či jiný hardware. Navzdory tomu se prý firmě daří mnohem lépe než by kdo předpokládal.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na poli tabletu ocekavam celkem velky souboj „linuxu“ s windows od MS. Stejne jako probiha boj Androidu s Windows Phone 7. Android totiz je linux. Neni to GNU/Linux, protoze neobsahuje GNU software, ale pouziva linuxove jadro, ktere kdysi zacal tvorit Linus Torvalds.

    S tabletama to vidim podobne jako u chytrych mobilu, kde hlavni proud predstavuji iOS a Android.

    „Připravovaná Windows 8 budou od současných operačních systémů o dost odlišnější“
    – Neverte tomu, ze za 2-3 roky je Microsoft schopny vyvinout prevratny system. To nedokaze nikdo. W8 budou podle vseho mit grafickou nadstavbu pro dotykove displeje, ktera zcela urcite pujde vypnout, protoze co by si s tim kdo pocal na desktopu.