Windows Phone 7 neumí pam. karty, kopírovat ani multitasking

0

Absence možnosti kopírovat a vkládat u zařízení iPhone byla dlouho terčem nemalé kritiky. Ta nakonec donutila společnost Apple funkci doplnit. Je až s podivem, jak se Microsoft snaží tyto neduhy „okopírovat“.

Dle Microsoftu většina uživatelů, včetně těch využívající mobilního kancelářského balíčku Office, tuto funkci prostě nepotřebuje, a proto v době uvedení kopírovat a vkládat na nových telefonech s Windows Phone 7 nepůjde. Předchozím verzím to přitom nečinilo sebemenší problém. Stále je zde však naděje, že se funkce objeví později.

Tip: Přečtěte si více o nových Windows Phone 7.

Dalším neduhem a rozdílem oproti předchozím verzím, dle Microsoftu čistě z důvodu úspory baterie, bude absence opravdového multitaskingu, tedy možnost běhu několika aplikací najednou. Toto nahradí nápadně povědomá technologie Microsoft Notification Service, pomocí které se může aplikace dostat do popředí nejrůznějšími upozorněními nebo hlášeními (typicky u instant messengerů při příchodu nové zprávy, v e-mailových klientech s příchodem nového mailu apod.).

Mezi další nepříjemnosti patří nemožnost instalace aplikací z paměťových karet. Pro aplikace bude uživatelům k dispozici elektronický obchod Windows Marketplace, jehož obdobu už známe nejen z iPhonu, ale i mobilního operačního systému Google Android. V neposlední řadě zamezil Microsoft výrobcům přizpůsobení uživatelského prostředí. Společnost HTC se svým TouchFLO, které v posledních letech drželo Windows Mobile nad vodou, tak bude mít smůlu.

Zdroj: DailyTech

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zdravím,
    mohl by mi někdo vysvětlit, proč se W7 těší takové oblibě? Zatím jsem nenašel nic revolučního, takže jediné co mě napadá je, že laikové chtějí mít něco nového, ale Visty to být nemohli, protože se na ně moc plive. S podobným přístupem jsem se setkal asi před půl rokem, když jsem známému dával „do
    foroty“ notebook (změňte mi ty visty, prý je to šmejd).
    Čeho se ale děsím víc, je psaní rádoby machýrků například na CZC. Ti každému nutí „geniální systém“.
    Určitě W7 není pro mne jako studenta dostatečný důvod, abych přenechal Microsoftu 3000kč (v lepším případě).