Windows Phone 8.1 se prokopala na 24 % dlaždicových telefonů

0

Blog AdDuplex se pochlubil srpnovými statistikami týkajícími se Windows Phone. Během jediného měsíce se zdvojnásobil podíl Windows Phone 8.1. Ta už ve svých telefonech má 24,4 % uživatelů z celé dlaždicové základny. Nepřekvapivě v tuto chvíli převažuje verze 8.0, kterou používá 56,5 % lidí. 19,2 % se stále drží dnes již opravdu starých Windows Phone 7.

V srpnu se nestalo nic moc dramatického. Za zmínku stojí především Lumia 630, jež si vydobyla své místo mezi deseti nejpoužívanějšími smartphony s dlaždicemi. Vypadla z něj tím pádem Lumia 820. Po kalkulaci současných dat pánové z AdDuplexu došli k závěru, že současně s tímto rokem by měl skončit vývoj nových aplikací pro Windows Phone 7.

 

S tím se sluší podotknout, že podpora tohoto systému končí už 9. září. Nikoho nepřekvapí, že podíl Nokie (Microsoft) se mezi výrobci hardwaru zvětšuje. Patří jí už 95 % trhu, zatímco druhé HTC se muselo spokojit už jenom se 3,3 %. Na trh se postupně dostává spousta zařízení od různých výrobců, tak uvidíme za pár měsíců, jestli se jim podařilo zaujmout.

Zdroj: AdDuplex Blog via Neowin

Windows Phone 8.1 se prokopala na 24 % dlaždicových telefonů
Ohodnoťte tento článek!