Windows Phone 8 dokončeny. Apollo míří k výrobcům

0

The Verge má od několika zdrojů potvrzeno, že Microsoft už dokončil vývoj Windows Phone 8 Apollo. Aktuální verze jejich mobilního systému tak putuje k výrobcům, kteří jej nasadí do poslední generace chytrých telefonů. Dlouho se mluvilo, v jaké vývojové fázi se WP8 nachází a zda se prvních produktů dočkáme ještě letos.

Windows Phone 8 screenshoty Windows Phone 8 screenshoty Windows Phone 8 screenshoty Windows Phone 8 screenshoty Windows Phone 8 screenshoty

Při přestavení telefonů Samsung Ativ S i Nokia Lumia 820 a 920 bylo vidět, že výrobci vůbec nevěděli, jco Microsoft za jejich zády dělá. Neřekli ceny ani dostupnost, což v předvánočním období plném nových androidích telefonů a iPhonu 5 není nejlepší strategií.

Nakonec by se ale nové smartphony mohly začít prodávat už brzy, ideálně hned 26. října spolu s Windows 8. Pokud by Microsoft s partnery v jeden den nabídli novou generaci počítačů, tabletů i smartphonů, byl by to launch, který nemá obdoby. Ale je to pouhé kdyby. Zatím můžeme pouze počítat dny, jak dlouho bude trvat cesta z fáze RTM (release to manufacturing) do RTOP (road to our pockets).

Zatím si můžete přečíst, co všechno mobilní osmičky přinesou za inovace.

 

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!