Windows Phone 8 nabírá zpoždění, stále prý není připraven k vydání

0

Na internetu se objevila informace o tom, že Microsoft nebude schopen předvést operační systém Windows Phone 8 podle časového plánu. Původně bylo představení plánováno na začátek října, následně se začalo mluvit spíše o konci října.

Jenže ani to asi nebude pravda. Microsoft prý při testování na koncových zařízeních zjistil blíže nespecifikované chyby, díky kterým se musí přepracovat finální verze. Podrobnosti o chybě (chybách) se zřejmě nedozvíme.

 

Do nepříjemné situace se tak dostalo třeba HTC, které na příští týden chystá představení nového zařízení, které by mělo obsahovat právě Windows Phone 8. Jistě, představení nic nebrání, nicméně telefon bude nejspíše ležet někde ve skladu a čekat na poslední firmware.

Na druhou stranu, Microsoft si nemůže dovolit vypustit do světa nedodělaný systém. Prodeje chytrých mobilů s platformou Windows sice průběžně rostou, oproti konkurenci jsou však stále minimální. Trapas v podobě padajícího OS by mohl novou platformu poznamenat více, než je zdrávo.

Samozřejmě je možné, že se jedná o pouhou kachnu a Microsoft vyjde s kůží na trh včas. Oficiální vyjádření společnosti k dispozici není.

Zdroj: The Inquirer

Windows Phone 8 nabírá zpoždění, stále prý není připraven k vydání

Ohodnoťte tento článek!