Windows Phone jsou podle IDC druhou nejprodávanější platformou v Česku

0

Oživeno:

Na základě dotazů našich čtenářů upřesňujeme původní článek. René Keyzlar, Partner Account Manager pro operátory v oblasti střední a východní Evropy ve společnosti Microsoft, měření vysvětlil následovně:

„Nejrychleji rostoucí platforma je měřena jako meziroční srovnání prodejů počtu všech zařízení jednotlivých platforem za stejné období (v tomto případě první pololetí 2013 vs. první pololetí 2012) na lokálním trhu. Všechny platformy rostou, jelikož podíl všech chytrých telefonů na celkových prodejích roste, avšak Windows Phone se na tomto procentním meziročním růstu podílí největším procentem.“

Původní zpráva:

Ve čtvrtek jsme vás na Twitteru informovali, že podle Microsoftu se v Česku během prvního pololetí prodalo více telefonů s Windows Phone nežli iPhonů. Tvrzení je skutečně pravdivé, jak potvrdila společnost IDC. V prvních dvou čtvrtletích roku 2013 byla Windows Phone nejrychleji rostoucí a také druhou nejprodávanější platformou v České republice. Dlaždice Čechy zaujaly. Zásluhu lze připsat bezesporu i levným zařízením (např. HTC 8S), jimž high-endový iPhone nemůže cenou konkurovat.

Cenovka výše postavených modelů ale v minulosti rovněž padala rychle, proto mohly představovat lákavou kořist. Uživatelé si dále možná uvědomili, že levný telefon s Windows Phone běží bezproblémově a rychle, na rozdíl od zařízení s Androidem, jimž méně výkonný hardware nesvědčí. A co konkrétní čísla? Mobilní platforma Windows Phone ve druhém čtvrtletí zaznamenala 13,7% podíl z celkového počtu prodaných smartphonů.

 

Programový manažer z IDC, Simon Baker, řekl: „Trh s operačními systémy je velmi konkurenčním prostředím. Nadcházející akvizice divize zařízení a služeb Nokie společností Microsoft ukáže, jestli se novým zařízením s Windows Phone, která přijdou na trh v následujících několika měsících, podaří udržet dynamiku tohoto trendu.“

Zdroj: Tisková zpráva

Windows Phone jsou podle IDC druhou nejprodávanější platformou v Česku

Ohodnoťte tento článek!